pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Rodzice

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Rodzice

Post autor: Empatia »

No właśnie, powinni być najbliższymi nam osobami. Macie dobre kontakty z nimi, szanujecie ich? Używacie tych, niestety, popularnych określeń, jak stara/stary? (sic!) Możecie na nich liczyć czy każda rozmowa kończy się kłótnią?
Ostatnio zmieniony 2009-06-13, 10:14 przez Empatia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Czasami jest świetnie między Nami, a czasami kłócimy się o byle co. Raczej mam z Nimi dobry kontakt. Rodzice ufają mi i wiem, że w każdej sytuacji mogę liczyć na ich pomoc.
Nie używam określenia starzy,chyba że w żartach i oni się z tego śmieją ;)
tanczenalace
-#
-#
Posty: 496
Rejestracja: 2009-05-22, 22:12

Post autor: tanczenalace »

z Mamą mam bardzo dobry kontakt, z Ojcem mniej... ;p
Rose pisze:Czasami jest świetnie między Nami, a czasami kłócimy się o byle co.
dokładnie :P
Ae zawsze mogę liczyć na ich pomoc ;)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

A mi trudno powiedzieć z którym rodzicem mam lepszy kontakt ;)
Chyba z obojgiem równy. Choć często jestem nazywana "córeczką tatusia", bo zawsze staje po jego stronie, gdy rodzice się kłócą xD
Moi rodzice wbili mi do głowy podstawowe wartości, za co jestem im bardzo wdzięczna. Oni są naprawdę bardzo inteligentni, uwielbiam rozmawiać z nimi o polityce i bieżących sprawach ;)
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Zdecydowanie lepszy kontakt mam z mamą. Spędzamy ze sobą dużo czasu i świetnie się dogadujemy. Czasami zdarza nam się pokłócić, ale ja nazywam to ostrzejszą wymianą zdań (bo do takiej prawdziwej kłótni jeszcze nie doszło). Natomiast mój tato jest człowiekiem nerwowym i marudnym co czasami doprowadza mnie do szału. Ale uwielbiam Jego żarty :) Nie używam takich określeń jak stara czy stary.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Mam świetny kontakt z mamą, wiadomo, że czasem pojawiają się małe lub większe sprzeczki. W dzisiejszych czasach niektórzy nie wiedzą, co oznacza szacunek do rodziców. A gdy słyszę jak dzieciak wyraża się o rodzicach "starzy" to szlag mnie trafia.
Natomiast z ojcem nie mam już ponad rok kontaktu, niestety, do niego nie mam szacunku, ale cóż :roll:
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Niki pisze:Macie dobre kontakty z nimi, szanujecie ich?
Owszem szanuję, została mi tylko mama, może nie mam z nią jakiegoś dobrego kontaktu, ale próbujemy się dogadać. Chociaż inaczej nasze relację wyglądają jak z moim ojciec, może dlatego, że po prostu dojrzałam i inaczej patrze na ich. Rodzice zawsze pozostaną naszymi rodzicami, nie zmienimy tego. A określenia stary czy starsza moim zdaniem nie są dobre. ;)
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

Mimo, ze mieszkam z mamą, a tatę widuję 'raz na jakiś czas' to chyba z nim mam lepszy kontakt. z mamą najczęściej się kłócę. mimo to szanuję ich oboje, oczywiście.
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Ja szanuje moich rodziców i mam z nimi dobry kontakt.
eSka
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-14, 22:55

Post autor: eSka »

Lepszy kontakt mam z Mamą :) nie sprzeczam się z rodzicami :)

Własciwie to nie mamy na to czasu, bo widujemy się raz na tydzień, to szkoda to marnowac na wyładowanie emocji :)
Awatar użytkownika
kaśśś177
-#
-#
Posty: 466
Rejestracja: 2009-05-21, 17:18

Post autor: kaśśś177 »

pomiędzy mną a Rodzicami jest trochę dziwnie. rzadko rozmawiamy między sobą na poważne tematy tak otwarcie, nie jesteśmy raczej skorzy do okazywania swoich uczuć, ale to najważniejsze osoby w moim życiu i kocham je tak jak oni mnie. mamy do siebie zaufanie i chyba nie ma takiej rzeczy której by mi nie wybaczyli. nie cierpię i nie używam słów starzy itp. bo uważam że to kompletny brak szacunku w stosunku do Mamy i Taty
Limowa
-#
-#
Posty: 150
Rejestracja: 2009-06-08, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Limowa »

Moja stara i mój stary? hah nie dzieki.

Nigdy nie powiedziałam na mamę moja stara! Jest to jedna z najbliższych mi osób. Mówię jej właściwie o wszystkim, bo nawet jak bym nie powiedziała i tak by coś wyczuła :D

Z tatą jet inaczej, choc mam do niego szacunek to nasz kontakt jest jakby go nie było. Jest powód, ale zachowam go dla się. :)
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Szanuje. Uważam, że wszystkie starsze osoby powinno się szanować. Nigdy nie użyłam i nie będę używać określeń mój stary/moja stara.

Lepszy kontakt mam stanowczo z mamą. Mój tata jest jak dziecko. Zawsze się obraża :roll:
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Bells pisze:Mój tata jest jak dziecko. Zawsze się obraża
He, ja ze swoim mam to samo :/

Mamę i tatę szanuję i kocham jednakowo, ale mam lepszy kontakt z mamą, choć ostatnio ciągle się kłócę z moimi staruszkami... :|
Awatar użytkownika
taka_jedna
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2009-06-19, 21:21

Post autor: taka_jedna »

Mam średni kontakt z rodzicami.. Wgl nie da się z nimi porozmawiać oni widzą tylko swoje przeciw (np. gdy chce iść na ognisko ;\ musze byc o 20 w domu :shock: ). Mama raz jest fajna raz jakby jej coś odwaliło, tata to samo. Nie używam określeń typu stara czy stary jakoś tego nie lubie. Rodzice też by się nie cieszyli.
ODPOWIEDZ