pompy abs, abs pump

wiercenie studni

KANARY BŁAGAM O POMOC

Każdy z nas walczy z problemami. Razem zawsze łatwiej je pokonać.
babe
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-12, 22:32

KANARY BŁAGAM O POMOC

Post autor: babe »

Ostatnio płaciłam 76 zł za "brak" (w ostrym cudzysłowu) biletu ale nie mam siły o tym pisać...
Moje szczęście jest minimalne dziś jechałam z mamą autobusem i po prostu nie wzięłam legitymacji bo byłam na truskawkach a tam nic nie noszę,a myślałam że będę wracać pieszo...
I spisał mnie ten sam kur****yn co wtedy...
I ja głupia jak zawsze robię bzdury...Podałam wszystko prawdziwe oprócz numeru bloku,mieszkania i domofonu...Z 2 tygodnie wcześniej mnie spisali...
Czy oni mnie znajdą?Czy mają jakieś informacje,bazy danych?
CZY MAM PŁACIĆ?Błagam Was Kochani o pomoc :-(
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie wiem czy Cię znajdą, ale:

Art. 65. kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:

1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,
podlega karze grzywny.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Moim zdaniem znajdą, przecież to wszystko się da jakoś sprawdzić w bazie danych, czy coś takiego. Ale głowa to góry!
tanczenalace
-#
-#
Posty: 496
Rejestracja: 2009-05-22, 22:12

Post autor: tanczenalace »

Najlepiej zapłać ;p
chociaż nie sądzę, żeby znaleźli :P
Awatar użytkownika
upiór w rowerze
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2009-06-10, 19:04
Lokalizacja: z nienacka.

Post autor: upiór w rowerze »

Wydaje mi się, że nawet nie zapłacisz. Skończy się na tym, że dostaniesz pouczenie (jeśli to było pierwszy tego typu przypadek; jeśli wyrazisz skruchę, blabla) i tylko tyle zapewne. Możesz równie dobrze powiedzieć im, że się po prostu denerwowałaś, chociaż nie sądzę, żeby to dało jakikolwiek efekt. Uważam, że lepiej zapłacić, mieć z głowy. Będzie się ciągnąć i ciągnąć za tobą cały czas.
eSka
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-14, 22:55

Post autor: eSka »

Nie wiem czy Cię znajdą, ale:

Art. 65. kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:

1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,
podlega karze grzywny.
_________________
to jest teoria jezeli codzi o tzn kanarów w którą raczej się w życie nie wprowadza :P

Jeżeli nie zqapłacisz to po jakimś czasie Ci umorzą, mogą ewentualnie wystąpić do sądu grockiego, a ten w wypadku gdy jesteś uczniem studentem zaproponuje kare grzywny lub tzn. odrobek - ale taki scenariusz zazwyczaj sprawdza się gdy ktoś ma kilka na koncie niezaplaconych kar :)

Poza tym u nas w mieście jest tak że jeżeli na następny dzień doniesiesz brakujący dokument i posiadałes bilet- płacisz chyba 8 zł za brak samego dokumentu :)
żoś
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-02, 22:13

Post autor: żoś »

Jeśli powiedział Ci jeszcze raz to..
nic ci sie nie stanie, oni nie maja żadnej bazy danych zazwyczaj nie chce im sie sprawdzać, Ale jak już to powiedz, że jak sie denerwujesz to nie wiesz co mówisz a akurat pod tym nr mieszka twoja babcia czy ciocia i tyle.
:> powodzenia

Słownik polecam. Ort./Niki
Ostatnio zmieniony 2009-06-13, 22:58 przez żoś, łącznie zmieniany 1 raz.
Limowa
-#
-#
Posty: 150
Rejestracja: 2009-06-08, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: KANARY BŁAGAM O POMOC

Post autor: Limowa »

babe pisze:Ostatnio płaciłam 76 zł za "brak" (w ostrym cudzysłowu) biletu ale nie mam siły o tym pisać...
Moje szczęście jest minimalne dziś jechałam z mamą autobusem i po prostu nie wzięłam legitymacji bo byłam na truskawkach a tam nic nie noszę,a myślałam że będę wracać pieszo...
I spisał mnie ten sam kur****yn co wtedy...
I ja głupia jak zawsze robię bzdury...Podałam wszystko prawdziwe oprócz numeru bloku,mieszkania i domofonu...Z 2 tygodnie wcześniej mnie spisali...
Czy oni mnie znajdą?Czy mają jakieś informacje,bazy danych?
CZY MAM PŁACIĆ?Błagam Was Kochani o pomoc :-(
Brak legitki? To było głupie xD

Tra było podac swoje dane (prawdziwe) i pójśc w ciągu tygodnia do MZK (czy co Ty tam masz) i byś zapłaciła 6 z groszem albo 9. Nie pamiętam.

;p



aha i wgl ostatnio się dowiedziałam od pani, u której koleżanka miała anulowac mandat (którego nie udało jej się anulowac), że pierwszego mandatu nie trzba płacic xD haha dobra babka :D
Awatar użytkownika
taka_jedna
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2009-06-19, 21:21

Post autor: taka_jedna »

Mnie też raz złapali. (podczas kontroli miałam biet ale go nie znalazłam xD) I tata pojechał do nich i zapłacił samą opłate manipulacyjną w wysokości 10 zł i okazał miesięczny. W ten sam dzien spisali kilka innych osób(koleżanek), które nie zapłaciły i nie mają zamiaru zapłacić i to już nie pierwszy raz i nic im nie zrobili. (:
Tyle wiem na ten temat .
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

psychiczna pisze:Nie wiem czy Cię znajdą, ale:

Art. 65. kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:

1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,
podlega karze grzywny.
kanary nie mają uprawnień do legitymowania
Awatar użytkownika
taka_sobie
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2009-06-09, 21:43

Post autor: taka_sobie »

hewlett pisze:
psychiczna pisze:Nie wiem czy Cię znajdą, ale:

Art. 65. kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:

1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,
podlega karze grzywny.
kanary nie mają uprawnień do legitymowania

A ja jestem zdania, ze mają. Nie bez przyczyny na odwrocie legitymacji masz napisane, że dzięki niej możesz mieć 50% zniżki. Dlatego jak ma się legitymację, to można mieć bilety ulgowe, a jak się nie ma i trafi się na kanara, który jest marudny to tak jakby się nie miało biletu i koniec ;)
Moja koleżanka kiedyś w pociągu musiała dopłacać do biletu i zapłacić karę, bo nie miała legitymacji... :roll:
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

kanar nie ma prawa ani legitymować ani naruszać twojej prywatności. nikomu niemundurowemu nie masz obowiązku sie legitymować. owszem może kanar wezwać straż miejska i wtedy tak dajesz im dowód. ale wysiadając z tramwaju nikt ci nie udowodni, ze w nim bylas bo nie masz biletu :)
z konduktorami to już co innego
Awatar użytkownika
pasiek00
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2009-06-30, 20:40
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: pasiek00 »

Znajdą :) No więc.. jeśli mają Twoje dane to na bank ;] moja koleżanka nie zapłaciła mandatów.. u nas to 60 zł [jeden] no i wyszło tak że wkońcu zamiast120zł musiała zapłacić 220 ;) odsetki na liczyli. Windykacja przyszła i po herbacie. Nie zapłacisz to kiedyś dorwie komornik ;) Tzn. Twoich rodziców.
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

sąd umarza ze względu na niską szkodliwość. chyba że to już 3 niezapłacony mandat
Dudenzz
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2009-07-08, 02:36

Post autor: Dudenzz »

hewlett pisze:sąd umarza ze względu na niską szkodliwość. chyba że to już 3 niezapłacony mandat
Skąd masz taką informację? Jesteś w błędzie. To od sędziego zależy, czy pozwoli na działanie wyndikatora, czy nie. Dlaczego niby ktoś miałby umorzyć sprawę w której dłużnik nie wypełnił zobowiązań. Z reguły, po określonym (faktycznie dość długim) czasie urząd daje komornikowi wszystkie prawa wykonawcze. Jeżeli masz NIP to nawet nie musisz się fatygować, odciągną Ci wartość kary z podatku, jeżeli nie, to zapłać karę i będzie po sprawie. Możesz oczywiście skorzystać z opcji przedstawienia legitymacji szkolnej w urzędzie firmy komunikacji miejskiej. O ile regulamin jest po Twojej stronie, a zapewne jest, zapłacisz "grosze".
Zablokowany