pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Adoptowanie dzieci przed homoseksualistów

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

Nie ma znaczenia jakiej orientacji są rodzice.
Akurat w kwestii adopcji najmniejszym problemem jest "przekazywanie" homoseksualizmu, toteż niekoniecznie w tym celu poruszam ten problem.
Seksualność dziecka kształtuję się w fazie płodu.
No to powtórzę po raz trzeci, skąd ta pewność? Na jakiej podstawie twierdzisz, że można urodzić się homoseksualistą? Bo obecnie dostępne badania raczej wrodzonemu homoseksualizmowi przeczą.
Awatar użytkownika
server
-#
-#
Posty: 161
Rejestracja: 2009-09-19, 07:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: server »

Dla mnie to chore. Tyle w tym temacie!
Awatar użytkownika
pesca
-#
-#
Posty: 284
Rejestracja: 2009-09-23, 18:28

Post autor: pesca »

Jestem przeciwna. Dziecko powinno mieć ojca i matkę, a raczej para homoseksualistów mu tego nie zapewni. Poza tym polskie społeczeństwo nie jest tolerancyjne, wyobraźcie sobie jak równieśnicy by traktowali takie dziecko? Wyśmiewaliby na każdym kroku.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

pazur pisze:Na jakiej podstawie twierdzisz, że można urodzić się homoseksualistą?
Przejść się do lekarza, psychiatry, nauczyciela biologi albo do seksuologa może wreszcie Cię oświeci, że istnieją 3 orientację seksualne, które kształtują się w fazie płodu.
I kropka po raz setny nie mam zamiaru się powtarzać, skoro Ty wiesz lepiej.
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

Przejść się do lekarza, psychiatry, nauczyciela biologi albo do seksuologa może wreszcie Cię oświeci, że istnieją 3 orientację seksualne, które kształtują się w fazie płodu.
Kwiecista argumentacja :> Tylko tego rodzaju ton niepotrzebny...

A mogę ograniczyć się do internetu i podzielonych zdań naukowców? Oraz braku odnalezionych dowodów na którąkolwiek z przyczyn homoseksualizmu?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

A mogę ograniczyć się do internetu i podzielonych zdań naukowców? Oraz braku odnalezionych dowodów na którąkolwiek z przyczyn homoseksualizmu?
To skąd bierzesz argumenty i budujesz swoje zdanie Twoja sprawa ja mogę się z nią nie zgodzić ;] Kłócić się nie chcę a jeśli ton mojej wypowiedzi uraził Cię to przepraszam.
Co do tych przyczyn... Na seksualność człowieka na wpływa otoczenie, wychowanie czy geny. Rodzisz się hetero, bi czy homo po prostu. Nawet na lekcjach biologii o tym się dowiesz a przynajmniej powinieneś ;]
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

Lekcje biologii mam już spory kawał czasu za sobą.
Co do tych przyczyn... Na seksualność człowieka na wpływa otoczenie, wychowanie czy geny. Rodzisz się hetero, bi czy homo po prostu.
Pierwsze z brzegu:
http://www.permedium.pl/homoseksualizm/ ... nieje.html

Po prostu Twoja pewność nie jest słuszna. A jeśli jest - i w takim wypadku ja się mylę - chciałbym wiedzieć dlaczego :)
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

pazur pisze:chciałbym wiedzieć dlaczego
Orientacja seksualna nie jest przenoszona dziedzicznie, więc jakim cudem mieszać w to genetykę? Dlatego. Znasz jakiegoś homoseksualistę? Ja tak i każdy Ci powie, że taki się urodził, tak jak Ty hetero (jeśli nim jesteś;>). Generalnie gej czy lesbijska nie są socjopatami i nie wychowają dziecka gorzej, tu chodzi o nastawienie społeczeństwa, które tego nie zaakceptują a najbardziej odbiję się to na dziecku a tu chodzi o jego dobro.
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

Chwileczkę, Ty mi chciałaś udowodnić wrodzony homoseksualizm. Nadal żadnego sensownego argumentu nie otrzymałem. Bo ja widzę kilka możliwości. Hormony, genetyka, czynniki środowiskowe, wychowanie itd.

I proszę Cię nie podawaj mi takich argumentów :D :
Znasz jakiegoś homoseksualistę? Ja tak i każdy Ci powie, że taki się urodził, tak jak Ty hetero (jeśli nim jesteś;>)
Bo jak alkoholika spytasz o jego roblemy z piciem, to z pewnością stanowczo odpowie że nad tym panuje.
Generalnie gej czy lesbijska nie są socjopatami i nie wychowają dziecka gorzej
Podawałem już wcześniej argumenty przeczące temu stwierdzeniu. Odnieś się do nich w takim razie.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

pazur pisze:Bo jak alkoholika spytasz o jego roblemy z piciem, to z pewnością stanowczo odpowie że nad tym panuje.
A jakie to na odniesienie do homoseksualistów? Bo nie widzę żadnego powiązania.
Czy Ty uważasz, że niby homoseksualizm jest chorobą?
pazur pisze:Nadal żadnego sensownego argumentu nie otrzymałem.
M. pisze:istnieją 3 orientację seksualne, które kształtują się w fazie płodu.
Faktycznie mało sensowny.
Awatar użytkownika
diamond_girl
-#
-#
Posty: 224
Rejestracja: 2009-10-01, 12:18

Post autor: diamond_girl »

uważam ze to nie zbyt dobry pomysł ...
źle bym sie czuła np jakby mnie adoptowało ajkis 2 facetów. 2 baby tez tak głupio. masakra xD
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

A jakie to na odniesienie do homoseksualistów? Bo nie widzę żadnego powiązania.
Powiązanie jest proste. Oczywistym jest, że homoseksualista będzie właśnie tak twierdził. A przynajmniej część z nich- gdyż mają w tym swoje korzyści. Tak samo jak alkoholik będzie twierdził, że panuje nad swoim problemem. Ale argumentem to nie jest żadnym.
Czy Ty uważasz, że niby homoseksualizm jest chorobą?
Chorobą, zaburzeniem, czy czymś jeszcze innym - na pewno nie jest to przeze mnie uznawane jako stan normalny. Argumentacja parę postów wcześniej.
istnieją 3 orientację seksualne, które kształtują się w fazie płodu.
Faktycznie mało sensowny.
:roll:
To jest stwierdzenie. A ja proszę o coś na poparcie tego stwierdzenia.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

pazur pisze:Chorobą, zaburzeniem, czy czymś jeszcze innym - na pewno nie jest to przeze mnie uznawane jako stan normalny
Psychologowie, psychiatrzy i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym, zgadzają się co do faktu, że homoseksualność nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym. Ponad 35 lat obiektywnych, dobrze zaprojektowanych badań naukowych wykazało, że homoseksualność, sama w sobie, nie wiąże się z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi czy społecznymi problemami. Homoseksualność niegdyś była uważana za chorobę, ponieważ specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym i społeczeństwo dysponowali nierzetelnymi, opartymi na uprzedzeniach, informacjami.

W 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne uwzględniając nowe, lepiej zaprojektowane badania, usunęło homoseksualność z listy zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Dwa lata później, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne podjęło uchwałę popierającą to usunięcie.

Od ponad 25 lat oba stowarzyszenia apelują do wszystkich specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego o pomoc w usunięciu piętna choroby psychicznej, którą niektórzy ludzie nadal łączą z orientacją homoseksualną.
Homoseksualizm został skreślony z listy chorób psychicznych, więc o czym tu dyskutować? Kiedyś palono kobiety za "czary", ludzie uważali że ziemia jest płaska, może za 200 czy 300 lat ludzie będą się śmiać z tych co uważali, że homo ma zaburzenia psychiki jak teraz z tego "palenia czarownic". I dla mnie osoby, które w dalszym ciągu uważają to za chorobę, są dla mnie zacofani. Problem tkwi w społeczeństwie, które homoseksualistów nie potrafi zaakceptować.
pazur pisze:A ja proszę o coś na poparcie tego stwierdzenia.
Gdzieś to pisałam już seksualność formuje się w okresie prenatalnym i zależy od wypływu hormonów na kształtujący się układ nerwowy (z podręcznika od biologii). I myśmy się chyba, źle się zrozumieli dla mnie to naturalne, że istnieją 3 orientację seksualne, jednych ciągnie do przeciwnej płci innych do tej samej, ludzka natura jest skomplikowana każdy z nas jest inny, owszem wiele czynników wpływa nas, ale od nas zależy kim jesteśmy czy będziemy.
Mówimy przede wszystkim o adopcji a ona jest absurdem jeszcze w Polsce, ale świat się zmienia i to może się zmienić.
pazur pisze:gdyż mają w tym swoje korzyści. Tak samo jak alkoholik będzie twierdził, że panuje nad swoim problemem
O jakich Ty korzyściach mówisz? O_o Homoseksualizm to nieuzależnienie więc nad czym mają panować? Nad swoją miłością?
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

Homoseksualizm został skreślony z listy chorób psychicznych, więc o czym tu dyskutować?
A dowiedziałaś się na jakiej zasadzie został skreślony? Dlaczego? A w ogóle wiesz jakimi niekiedy prawami rządzą się naukowcy kiedy należy podjąć decyzję kontrowersyjną?
Z jakimikolwiek dowodami naukowymi potwierdzającymi tę decyzję miałaś się okazję zapoznać?
Gdzieś to pisałam już seksualność formuje się w okresie prenatalnym i zależy od wypływu hormonów na kształtujący się układ nerwowy (z podręcznika od biologii).
Nie podręcznik od biologii tylko Wiesław Czernikiewicz ;) I mówimy nie o samej seksualności, a ukierunkowaniu jej/popędu. A gdybyś zainteresowała się troszkę tematem, poznałabyś również inne teorie dotyczące tego zagadnienia. I dowiedziałabyś się, że póki co nikt nie potrafi jednoznacznie udowodnić poszczególnych teorii. Powstają nawet przypuszczenia, że na homoseksualizm składa się kilka czynników.
I myśmy się chyba, źle się zrozumieli dla mnie to naturalne, że istnieją 3 orientację seksualne, jednych ciągnie do przeciwnej płci innych do tej samej, ludzka natura jest skomplikowana każdy z nas jest inny, owszem wiele czynników wpływa nas, ale od nas zależy kim jesteśmy czy będziemy.
Dla mnie nie jest to ani trochę naturalne. Naturalny jest dla mnie popęd skierowany ku płci przeciwnej, dzięki któremu w ogóle gatunek ludzki trwa. Naturalna jest dla mnie seksualność, która zapewnia i nie utrudnia przetrwania/rozrodu. W końcu zdolność rozmnażania to cecha każdego zdrowego organizmu. O ile mi wiadomo skłonności homoseksualne znacząco rozród utrudniają.
O jakich Ty korzyściach mówisz? O_o Homoseksualizm to nieuzależnienie więc nad czym mają panować? Nad swoją miłością?
Naprawdę tylko tyle zozumiałaś z tej wypowiedzi? O_o
Znacznie korzystniejsza dla homoseksualistów jest teoria głosząca wrodzony homoseksualizm. Z wiadomych względów. Nikt im w takim przypadku nie może narzucić ani zmiany stylu życia, ani leczenia, a i jakimś niewiele ale jednak znaczącym argumentem odnośnie adopcji może być. Tylko i wyłącznie o to chodziło mi w tej wypowiedzi :D
świat się zmienia i to może się zmienić
Owszem, zmienia się. Jednak nieprawidłowe warunki jakie zapewniają dziecku rodzice homoseksualni nie zmienią się nigdy. My możemy jedynie na to zezwolić albo kategorycznie się temu sprzeciwić.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

pazur pisze:A dowiedziałaś się na jakiej zasadzie został skreślony? Dlaczego? A w ogóle wiesz jakimi niekiedy prawami rządzą się naukowcy kiedy należy podjąć decyzję kontrowersyjną?
Z jakimikolwiek dowodami naukowymi potwierdzającymi tę decyzję miałaś się okazję zapoznać?
Owszem, i?
pazur pisze:A gdybyś zainteresowała się troszkę tematem, poznałabyś również inne teorie dotyczące tego zagadnienia.
Interesuję się, tylko ja swojego zdania nie buduje tylko i wyłącznie na badach naukowcach itp. Znam kilku homoseksualistów z jednym nawet się przyjaźnie. Oceniam ludzi po tym kim są, nie mam tendencji do wtykania nosa do czyimś spraw łóżkowych.
pazur pisze:W końcu zdolność rozmnażania to cecha każdego zdrowego organizmu.
Tak? A bezpłodni? Chorzy? Sparaliżowani? Na śmietnik? Bo nie prze dłuższą gatunku?
pazur pisze:Jednak nieprawidłowe warunki jakie zapewniają dziecku rodzice homoseksualni nie zmienią się nigdy
Podaj jakie.
ODPOWIEDZ