Logo wygadani.eu
Forum Młodzieżowe, wygadani z klasą Strona Główna Forum Młodzieżowe, wygadani z klasą
Najbardziej wygadani Ludzie w sieci - Forum Młodzieżowe

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Reklama:
eBiznesPLUS.pl katalog firm, ogłoszenia, opinie, produkty

Obróbka metali cnc, obróbka cnc wielkopolska, frezowanie toczenie, formy wulkanizacyjne

Poprzedni temat «» Następny temat
Broń dla każdego
Autor Wiadomość
psychiczna 
na swoim podwórku

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2009-07-30, 13:33   Broń dla każdego

Cytat:
Projekt nowej ustawy o broni i amunicji gwarantuje prawo do posiadania broni każdemu zdrowemu psychicznie Polakowi, który ukończył 21 lat i nie wszedł w kolizję z wymiarem sprawiedliwości
Więcej tutaj: http://www.wprost.pl/ar/166208/Bro-dla-kazdego/
Co sądzicie o tym pomyśle? Zapraszam do dyskusji.

Rose 
moher

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-07-30, 15:11   

Przeciwna.
Cytat:
Zdrowemu psychicznie Polakowi.
Ile z Polaków wydaję się całkiem zdrowych, a po jakimś czasie okazują się totalnymi czubkami? Z dnia na dzień można zwariować...Nie czułabym się bezpiecznie wiedząc, że tyle ludzi dookoła posiada broń.

psychiczna 
na swoim podwórku

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2009-07-30, 15:18   

Jestem przeciwna. Jak Rose już napisała ja również nie czułabym się bezpiecznie.
W życiu człowieka dochodzi do różnych sytuacji, które mogą sprawiać że siada mu psychika i kto wie czy np. podczas kłótni nie sięgnąłby po broń.

kashmira 
jeszcze coś?

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-07-30, 16:40   

Taa od razu dajmy wszystkim broń i pozabijajmy się. Jestem przeciwna mało jest świrów, którzy są uważani za zdrowych psychicznie? Obecny system co do prawa posiadania broni jest w miarę i niech i tak zostanie.

Empatia 
Jr.Admin
Popieprzona pieprzem

Imię: Lidia
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2009-07-30, 18:16   

Nenennene. Nie chcę bać się wychodzić na ulicę, przecież zrobi się sieczka. Akurat tak się składa, że w domu mam broń, legalnie. I kiedyś policja doradziła nam, żeby strzelić do ojca, jeśli będzie jeszcze raz się włamywał. Noo ludzie, po pierwsze, nie, ja nie zrobiłabym tego nigdy, ale taki psychopata z broni może sobie do byle jakiego włamywacza strzelić.

Tomlee 

Wysłany: 2009-08-03, 14:49   

Zgadzam się z wypowiedziany powyżej. Po ulicach chodzi za dużo czubków i nie każdy jest na tyle odpowiedzialny aby móc posiadać broń. System, który obowiązuje teraz daje mi dużo większe przekonanie że nie spotkam wariata który zacznie do mnie celować. Przykład szkół w USA pokazuje jak niebezpieczne jest posiadanie broni przez każdego, kto tylko wydaje się zdrowy psychicznie i posiada odpowiedni wiek.

Destroy 

Imię: Ewelina
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-08-10, 09:27   

moim zdaniem chory pomysł. Co z tego, że dana osoba jest zdrowa na umyśle? Przecież każdy w jakiejkolwiek sytuacji zagrożenia odpowiada atakiem lub ucieczką. Jak nie ma broni, to się nie pozabijają. Z bronią poprostu wyciągnie ją, i strzeli. A członkowie mafii i gangów? Mogą być zdrowi na umyśle, i dostaną broń. Co wtedy? Pozabijają się. Nie czułabym się bezpiecznie.

Rock 

Wysłany: 2009-08-10, 14:12   

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł.

Heroine. 

Imię: Iza
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-08-11, 15:24   

Czułabym się dziwnie wiedząc, że mój zdrowy psychicznie sąsiad ma broń. Nie wiadomo, którego dnia mu coś odbije.
Wyobraźcie sobie, że jakieś małżeństwo się rozwodzi, a któraś ze stron posiada broń. Nie wiadomo do jakich rzeczy mogłoby dojść.
Przecież ludzie i bez tej broni potrafią być agresywni.

selene 

Imię: Monika
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-08-21, 13:29   

Zdrowi psychicznie... Taa, jasne. Każdy może mieć jakieś "odchyły", a jeśli posiada się pod ręką broń to już w ogóle. Nie podoba mi się to. Bałabym się, że komuś z sąsiedztwa odbije i zacznie urządzać jakieś strzelaniny. Żona cię zdradza? Zastrzel ją. Syn cię nie słucha? Kulkę w głowę. Szef doprowadza cię do furii? Użyj pistoletu. Moim zdaniem w niektórych przypadkach właśnie tak to by się kończyło.

Fruu 
This is me

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-08-21, 14:18   

Każdego zdrowego psychicznie Polaka mogą czasem ponieść emocje i zamiast uderzyć żone sięgnie po broń , zamiast nastukac koledze zastrzeli go , a po za tym nawet w głowach zdrowych ludzi moge sie zrodzić różne dziwne i niebezpieczne pomysły .

milosz1993 

Wysłany: 2009-08-21, 22:39   

Okropny pomysł :/
A potem będzie jak w Ameryce... w necie zdjęcia dzieci z bronią, bo tatuś ma... Więcej napadów na sklepy itd z bronią w ręku, więcej zabójstw itp itd
może oni chcą powystrzelać nasz kraj? :/

Ziou 
Normal's overrated

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-08-22, 09:21   

Poroniony pomysł , większość osób nie będzie z niej korzystać dla obrony własnej tylko korzyści.

Mariette 

Wysłany: 2009-08-22, 14:01   

głupi pomysł. wręcz idiotyczny.
widocznie za dużo ludzi w Polsce mamy.

Frog-san 

Wysłany: 2009-08-22, 18:58   

Dla mnie to niezbyt dobry pomysł, bo potem każdy może strzelać do kogo chce...Nie wszyscy się nadają na posiadanie broni. Niektórym może walnąć na mózg i zaczną strzelać do ludzi jakich spotka albo np. w szkole...

Odpowiedz do tematu