pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Gdzie szybko sprzedać samochód?

Dział dla miłośników motoryzacji, mechaników, hobbystów. Porady, pytania - ogólne dyskusje.
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Gdzie szybko sprzedać samochód?

Post autor: puzon »

Gdzie warto umieścić ogłoszenie sprzedaży samochodu? A może lepiej oddać auto do komisu samochodowego? Która opcja jest bardziej korzystniejsza?
Awatar użytkownika
jerzyk
-#
-#
Posty: 207
Rejestracja: 2013-07-22, 11:30

Post autor: jerzyk »

Komis samochodowy ma tą wadę, że tam nie otrzymasz tyle za swój samochód ile naprawdę jest on warty. Komis pobiera prowizję i wiele osób oddaje tam samochód w ostateczności gdy wszystkie inne próby zawodzą. Proponuję Ci dodanie Twojego ogłoszenia do jednego z popularnych portali z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Mam tutaj na myśli moto.gratka.pl
Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na szybką sprzedaż to wrzuć jeszcze linka ze swoim ogłoszeniem do tego portalu http://fbmoto.pl/
Twoje ogłoszenie trafi na fanpage osób które chcą kupić samochód. Z kilku tys osób być może znajdzie się taka, która zakupi Twój sprzęt.
lubq
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2013-10-01, 11:36

Post autor: lubq »

Najszybciej sprzedasz ogłaszając się w największych serwisach internetowych z ogłoszeniami moto.
kronerr
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2014-01-21, 15:13

Post autor: kronerr »

Najszybciej sprzedasz jak wystawisz za 50-70 % wartości :D a tak na poważnie to ogłoszenia typu tablica,allegro,motogratka,anonse + oczywiście zdjęcia i dobry opis.
gabrielle
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-31, 12:44

Post autor: gabrielle »

Najlepiej zamieść ogłoszenia na portalach aukcyjnych oraz forach motoryzacyjnych, w ten sposób szybko znajdziesz kupca.
sidor
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-16, 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: sidor »

Otomoto,autogielda,allegro i inne darmowe portale ogłoszeniowe
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Wydaje mi się, że warto najlepiej skupić się na kilku większych portalach z ogłoszeniami, chociaż ja za bardzo nie przepadam za oto moto, mają opłaty za wystawienie przedmiotu. Bardziej już podoba mi się ta tablica ogłoszeń motoryzacyjnych, bo nie pobierają żadnych opłat, więc zawsze się trochę oszczędzi. Do tego polecam zamieścić ogłoszenie na jakimś portalu lokalnym z naszej okolicy.
polak1
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2014-07-18, 11:24

Post autor: polak1 »

Ja ostatnio sprzedawałem samochód więc opiszę Ci to jak to u mnie wyglądało. Zależało mi przede wszystkim na czasie dlatego zdecydowałem się na skup samochodów we Wrocławiu - ten z linka ( ma też oddziały w innych miastach ) Zgłosilem się do niego po czym rzeczoznawca fachowo i bezpłatnie wycenił moje auto. Suma mi pasowała dlatego zgodziłem się i problem z głowy. Za pieniądze kupiłem sobie nowszy samochód;) Dlatego możesz śmiało zdecydować się na skup
dromball
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2014-08-13, 12:22

Post autor: dromball »

wystaw na olx i allegro ;)
eubusy.pl – Busy do niemiec
Awatar użytkownika
Grrrruuubas
-#
-#
Posty: 70
Rejestracja: 2014-08-07, 12:17

Post autor: Grrrruuubas »

Pojedź sobie na giełdę samochodową :) Tam jest multum chętnych ;)
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Odpowiedzią na to pytanie są oczywiście portale aukcyjne. Warto jednak postawić najpierw na kalkulację opłat allegro, bo prowizje bywają znaczne, a niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można na nich z łatwością zaoszczędzić.
mastrek
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-06, 21:40

Post autor: mastrek »

Szybko to tylko w komisie tylko że sprzedasz za grosze więc nie opłaca się szybko sprzedać.
Lolciu
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2014-10-01, 08:47

Post autor: Lolciu »

Portal aukcyjny ale musisz mieć tez konkurencyjną cenę.
esen
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2015-03-03, 10:14

Post autor: esen »

Nie tylko konkurencyjną cenę, ale też dobry opis i zdjęcia. No i samo miejsce z ogłoszeniami, które jest za darmo też trzeba znaleźć. Otomoto.pl w ostatnim czasie podniosło opłaty i ludzie szukaja już alternatyw. Zobacz ile przybyło pojazdów na sprzedajemy.pl i podobnych bezpłatnych portalach.
Aneko
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-10, 00:52

Post autor: Aneko »

Warto też sprawdzić jaką cenę proponują skupy samochodów.
ODPOWIEDZ