pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Samodzielna nauka języków obcych

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

E-learning może tutaj bardzo pomoc. Ja się uczę na platformie online - głównie do testów w szkole.
Awatar użytkownika
zosia.ka
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2014-11-19, 11:45

Post autor: zosia.ka »

poweros pisze:
gadulka pisze:Da sie, nie trzeba wydawac fortuny. Wymaga to troche zaciecia i samodyscypliny. No i trzeba pamietac, ze nauka jezyka to nie tylko ksiazki. Nalezy ogladac filmy w tym jezyku, czytac czasopisma, jakies proste artykuly.
masz jakieś linki czy coś do takich materiałów? brzmisz jak osoba oblatana w tym temacie :D
ja oglądałem filmy po hiszpańsku ale jako że średnio mi się podobały to wszystko szło jak krew z nosa.
Jeśli chodzi o angielski, to świetnie sprawdzają się prezentacje z TED-a. Nie wiem, czy kojarzysz? Zwłaszcza że z reguły mają transkrypt prezentacji. Plus nie dość, że ćwiczysz język, to jeszcze możesz dowiedzieć się ciekawych rzeczy z różnych dziedzin wiedzy.

Jeszcze radia internetowe świetnie się nadają do nauki. Nawet jak tylko leci w tle, to przynajmniej się osłuchasz z melodią języka. Co w sumie przy hiszpańskim jest dosyć ważne (bo oni tak rozkosznie wszystko intonują. Znaczy się nie ma niby intonacji, ale dźwięki brzmią jakby były cofnięte. Nie wiem, czy ktokolwiek z was zrozumie o co mi chodzi, nie potrafię tego sensowniej napisać :mg: )
Awatar użytkownika
poweros
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-23, 20:09

Post autor: poweros »

TED to rewelacyjna sprawa bo jest szeroki zakres tematów. dla każdego coś fajnego.
Ostatnio też obczaiłem NG odkrywca , w którym są też artykuły po angielsku i też fajnie się to sprawdza. mam do tej marki sentyment :D
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

A jakoś sprawdzacie tą zdobytą wiedzę?
Awatar użytkownika
zosia.ka
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2014-11-19, 11:45

Post autor: zosia.ka »

Mess pisze:A jakoś sprawdzacie tą zdobytą wiedzę?
Ja w sumie polegam na moim własnym odczuciu. Wy tak nie macie? Że po prostu czujecie, że lepiej mówicie i zaczynacie myśleć w jakimś języku? Wiadomo, na samym początku nauki własne wrażenia niewiele dają, ale akurat przy angielskim, chyba każdy jest w stanie jakoś to ocenić. W końcu czuje się, że chociażby przy słuchaniu coraz więcej się rozumie.

A jeśli nie to zawsze są testy :mg:
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

o to przede wszystkim słówka i testy z gramatyki po tym jak już przyswoimy pewien jej poziom z nauczycielem. no i rozmowy i wymowa!
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

zosia.ka pisze:
Ja w sumie polegam na moim własnym odczuciu. Wy tak nie macie? Że po prostu czujecie, że lepiej mówicie i zaczynacie myśleć w jakimś języku?

A jeśli nie to zawsze są testy :mg:
Myśleć w innym języku to ja tylko mogę jak w tym języku aktualnie rozmawiam :) Testy chyba najlepiej pozwalają kontrolować postępy w nauce.
hewlett pisze:o to przede wszystkim słówka i testy z gramatyki po tym jak już przyswoimy pewien jej poziom z nauczycielem. no i rozmowy i wymowa!
W ten sposób sprawdzasz swoją naukę?
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

sprawdzanie swojego poziomu wiedzy to jedno, dalsza nauka to drugie- tak, właśnie w ten sposób.
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

Rozmowy z innymi dają dużo, ale nasze wszystkie braki wtedy nie wyjdą. pisowni np. w ten sposób nie sprawdzisz.
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

Mess pisze:Rozmowy z innymi dają dużo, ale nasze wszystkie braki wtedy nie wyjdą. pisowni np. w ten sposób nie sprawdzisz.
tak, ale nie uczysz się dla ocen. głównie z języka obcego będziesz korzystać rozmawiając a nie pisząc. Ale wszystko jest tak samo istotne.
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

Niekoniecznie np. później w pracy pisownia może być Ci bardzo potrzebna! W pisaniu maili czy kontaktach z innymi ludźmi.
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

Mess pisze:Niekoniecznie np. później w pracy pisownia może być Ci bardzo potrzebna! W pisaniu maili czy kontaktach z innymi ludźmi.
no ja nie mówię, że w ogóle ale przecież głównie się rozmawia, nie?
ovoc
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2015-02-18, 10:48
Kontakt:

Post autor: ovoc »

Można się angielskiego nauczyć i to nawet dość szybko jeśli tylko się chce :)
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

ovoc pisze:Można się angielskiego nauczyć i to nawet dość szybko jeśli tylko się chce :)
tak, nawet korzystając z czegoś w stylu przedtestem.pl i tego typu stron. wiedza leży na ulicy, że tak banalnie to określę, wystarczy sie po nią schylić- a to nie pieniądx to inwestycja dłguofalowa, dająca korzyści każdego dnia
walio
-#
-#
Posty: 315
Rejestracja: 2016-08-24, 02:21

Post autor: walio »

Trudno jest nauczyć się samemu, warto korzystać z jakichś kursów, ostatnio znalazłam fajny darmowy kurs na stronie http://biznesmamy.pl/viewtopic.php?f=133&t=5407 dzięki niemu udało mi się znacznie poprawić swój język, więc może komuś się przyda
ODPOWIEDZ