pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Ustępowanie miescja w autobusach itp.

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Ustępowanie miescja w autobusach itp.

Post autor: niepokorna »

Ustępujecie miejsca starszym osobom, kobietom w ciąży?
Spotkały Was jakieś niemiłe przejścia, związane z sytuacjami w autobusach? Ktoś na Was nakrzyczał, zwymyślał, mówił 'jaka to młodzież niewychowana' itp?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Jeśli nie ma innego wolnego miejsca siedzącego to ustępuję miejsca starszym osobą.
Szczerze to lubię. Widzę wtedy uśmiech na twarzy starszego człowieka i zawsze mówią "Dziękuję". To takie miłe.
Nigdy nie miałam okazji ustąpić kobiecie w ciąży, ale nie wahałabym się dłużej, czy to zrobić czy nie.
niepokorna pisze:Ktoś na Was nakrzyczał,
Raz, jedną stroną ludzie wychodzili z autobusu, a drugą wchodzili (chodzi mi o te "połówki" drzwi). No i wchodzę, ale jedna babka, dość młoda, wychodząc musiala sie trzymać obu stron drzwi, a ja nie zauważyłam i szlam, a ona na glos się wydarła "No gdzieeeeeee?!" i coś paplała...
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

Powiem szczerze nie, nie ustępuję.
Gdybym zobaczyła starszą schorowaną na prawdę kobietę to tak owszem ustąpiłabym, ale strasznie mnie denerwuje gdy wsiądzie babka w całkiem dobrym stanie i stoi nade mną i chucha dmucha kurcze :)
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Rzadko kiedy jeżdżę autobusem, jeśli już się zdarzy i widzę taka osobę to ustępuje, bo jednak jest to osoba starsza a mi się nic nie stanie jak chwile postoje.
niepokorna pisze:Ktoś na Was nakrzyczał, zwymyślał, mówił 'jaka to młodzież niewychowana' itp?
Nie ale byłam świadkiem takiej sytuacji, był tłok w autobusie pełno starszych osób a dwie dziewczyny siedziały i udawały ze nie widza tych ludzi, wiec dookoła ludzie zaczęli mówić na głos jaka to jest dzisiejsza młodzież. Bylo im tak wstyd ze na następnym przystanku wyparowały pierwsze z autobusu.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Spotkałam się jeszcze z innymi sytuacjami w autobusie.
Jakiś czas temu na jednym przystanku wsiadły trzy kobiety z wózkami. Padało i było dość chłodno, to wiadomo, że nie będą w taką pogodę szły z dziećmi. Na środku autobusu jest miejsce dla stojących, więc one tam stanęły. Nie było jakoś bardzo ciasno. Ale jeden dziadek, który siedział zaczął coś marudzić. Babka się wkurzyła i mówi "To jak mam niby tam dojść!?" A on: "Pchać" i zaczęli się brać w tym autobusie. Co mu przeszkadzało skoro sam siedział, a nikt inny nie narzekał, wszyscy się zmieścili. I jeszcze pózniej jedna z tych kobiet wychodzi i wyciąga wózek najpierw a on stoi za nią i też chce wyjść i mowi "No dalej, chce wyjsc", a ona "Przecież muszę chyba wózek wyjąć!". :?
Starsi ludzie czasem są dziwni...Ja np. znajduję radość w ustąpieniu miejsca starszym ludziom. Ostatnio ustąpiłam Panu, który trzymal torebkę z apteki w ręku. Zeszłam i powiedziała "Proszę, niech Pan usiądzie", a on podziękował. Jeszcze chciał, żebym położyła swoją torbę obok (pod jego nogi), bo była ciężka, a autobus hamował i mi ją wywracał ;]
Moje koleżanki były świadkami takiej sytuacji. Miejsca zajęte, a do autobusu wchodzi babka koło 50. Na tylnych siedzeniach siedzą sami chłopacy. A babka zaczęła narzekać jaka ta młodzież niewychowana itd. A chłopacy wszyscy wstali i powiedzieli 'Niech Pani sobie usiądzie". A babka głowa w dół i stała.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Vein pisze:Nie ale byłam świadkiem takiej sytuacji, był tłok w autobusie pełno starszych osób a dwie dziewczyny siedziały i udawały ze nie widza tych ludzi, wiec dookoła ludzie zaczęli mówić na głos jaka to jest dzisiejsza młodzież. Bylo im tak wstyd ze na następnym przystanku wyparowały pierwsze z autobusu.
Wiecie co mnie najbardziej wkurza w takich sytuacjach? Że właśnie swój brak kultury pokazują te wszystkie babki, które głośno komentują taką sytuację, ocierają się o siedzących, chcą wymusić na chama ustąpienie. A przecież wystarczyłoby grzecznie poprosić "Czy mogłaby mi Pani zejść' i by pewnie nie byłoby żadnego problemu. Ale nie, lepiej komentować na cały autobus i robić aferę.
A jak już schodzę i w ogóle nie usłyszę żadnego słowa 'dziękuję' tylko jeszcze widzę taką dumę na twarzy i pewność, że 'przecież to miejsce się mi należało z urzędu', to żałuję, że ustąpiłam. Naprawdę.
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

niepokorna pisze:Że właśnie swój brak kultury pokazują te wszystkie babki, które głośno komentują taką sytuację,
A jak już schodzę i w ogóle nie usłyszę żadnego słowa 'dziękuję' tylko jeszcze widzę taką dumę na twarzy i pewność, że 'przecież to miejsce się mi należało z urzędu', to żałuję, że ustąpiłam.
Właśnie z tych powodów nie ustępuje takim babkom ;)
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Ustępuję, bo mi żal tych starowinek, ledwo się na nogach trzymają. Takie to normalne dla mnie jest, że muszę ustąpić starszej osobie. No, chyba, że wracam do domu po naprawdę ciężkim dniu i nie mam siły nawet stać. Ale rzadko mi się takie dni trafiają.
Nigdy nie byłam świadkiem, żeby jakaś starsza pani kogoś wyzywała/komentowała zachowanie. Do mnie też się nikt nigdy nie przyczepił.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

niepokorna pisze:Ustępujecie miejsca starszym osobom, kobietom w ciąży?
Ustępuję, gdy czuję się na siłach, zazwyczaj sama nie mogę zbyt długo stać ze względu na chorobę.
niepokorna pisze:Spotkały Was jakieś niemiłe przejścia, związane z sytuacjami w autobusach? Ktoś na Was nakrzyczał, zwymyślał, mówił 'jaka to młodzież niewychowana' itp?
Czasem było lekkie burczenie pod nosem, ale nic ponad to. Żadnej niemiłej sytuacji.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Autobusami jeżdżę rzadko i nie miałam jeszcze okazji ustąpić komuś miejsca.
Jednak niesamowicie wkurzające jest to, kiedy starsza pani zabija Cię wzrokiem aby ustąpić jej miejsca mimo że dookoła jest pełno wolnych siedzeń. I jeszcze nie mogę znieść jak niektóre babcie pakują się do autobusu z torbami a później kładą je na miejscu obok i muszę przez to stać. Rozumiem, gdy autobus nie jest przepełniony to co mi zależy ale gdy jest tłok mogłyby łaskawie zrobić miejsce. :?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

niepokorna pisze:Ustępujecie miejsca starszym osobom
szczerze ? to nie, czasems ię zdarza ale rzadko. Nie jeżdżę dużo autobusami, przeważnie jak jestem w tomaszowie, ale nie ustrępuję. Chyba, że widze już naprawdę jakąś starszą schorowaną osobę
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Ustępuję. Źle bym się czuła, jeśli siedziałabym, a obok mnie stałaby starsza Pani. Nie raz były sytuacje, że wracałam naprawdę bardzo zmęczona po 8 godzinach w szkole, ale wolałam dojechać na stojąco, niż słuchać głupich komentarzy, bo niektóre Starsze Osoby nie rozumieją (z całym szacunkiem), że ta młodsza osoba, może być o wiele słabsza od tej starszej, że w danym dniu, może się naprawdę źle czuć. Mnie osobiście nigdy nie spotkała jakaś nieprzyjemna sytuacja z tym związana, bo nie było takiej okazji, ale wiem, że się zdarzają . :x
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Nie potrafiłabym siedzieć, gdy nade mną stoi starsza osoba czy kobieta w ciąży, ustąpię nawet jeśli jestem zmęczona, bo wiem że te parę kilometrów jakoś wystaję.
Owszem nieraz słyszałam jak w autobusie ludzie komentują młodzież, albo siedzi taka z torbami rozłożona na 2 miejscach. Denerwuję, ale osobiście nikt taki uwag mi nie udzielał.
niepokorna pisze:'jaka to młodzież niewychowana'
I z tego co widzę, coraz więcej młodych nie ruszy tyłka aby puścić starszą osobę. Ostatnio jadę do miasta, siedziałam bo były wolne miejsca kilka przestanków później siada staruszka i stoi nad chłopakami (15-18 lat) żaden nawet się nie ruszył już nie mówiąc, że były tam jakiś dziewczyny. Nikt z pasażerów nic nie mówił, wstałam podeszłam kilka metrów do tej babiny i ją poprosiłam żeby siadła naprawdę było mi wstyd za tych młodych.
Awatar użytkownika
Kasjopeja
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-10, 14:07

Post autor: Kasjopeja »

Kiedyś u mnie w szkole poruszony został ten temat, a poruszyła go nasza katechetka,która też zbyt młoda wtedy nie była. Pytała się nas o nasze zdanie,po czym oznajmiła,że wszyscy mają takie samo prawo,żeby siedzieć w środkach transportu publicznego. Zarówno dzieci i młodzież jak i ludzie dorośli oraz starsi.

Jak dla mnie to jednak starszym powinno się ustępować miejsca.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Rzadko w autobusach zajmuje miejsce siedzące, nawet w pustych stoję, bo jak siądę to już nie wstanę, a po całym dniu w szkole nie marzy mi się nic innego jak tylko siąść sobie na jakimś wygodnym krześle. Jeśli już zajmuje miejsce siedzące, a nade mną stoi jakaś babcia czy ktoś inny, to oczywiście ustępuję.
ODPOWIEDZ