pompy abs, abs pump

wiercenie studni

sposób nauki

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
Kasjopeja
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-10, 14:07

Post autor: Kasjopeja »

Ja mam takie szczęście,że zwykle nie muszę się uczyć lub uczę się niewiele :)
Mam po prostu podzielność uwagi i nie muszę zbytnio nawet uważać na lekcji,bo i tak wiem o co chodzi. Już wiele razy się to sprawdzało,bo nauczyciel się pyta o coś,a ja znałam odpowiedź.
A co do pory nauki to bywa różnie. Najczęściej w nocy lub rano. Nic nie zaznaczam,bo nie jestem wzrokowcem,a po kolorach bolą mnie oczy.
Często mam wszystko na różnych kartkach,rozkładam je na podłodze,wybieram jedna i wtedy czytam. Zdarza się też,że nagrywam sobie tematy i odsłuchuję je np. podczas jazdy rowerem lu spaceru.
Pomaga mi czasami uczenie się do melodii lub wymyślanie śmiesznych historyjek związanych z danym tematem :)
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

Ja zawsze mam przy sobie kolorowe karteczki i co chwila coś na nich zapisuję. A potem czytam i powtarzam :) Pomaga.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Czytam, powtarzam, opowiadam. :roll:
Awatar użytkownika
Martucha
-#
-#
Posty: 524
Rejestracja: 2010-05-02, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Martucha »

natka7117 pisze:Czytam, powtarzam, opowiadam.
Ja tak samo ;)
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

Ja najpierw czytam sobie kilka razy tekst. Potem odpowiadam na pytania albo sobie po prostu miele w głowie tak długo aż zapamiętam. Czyli podobnie jak użytkownicy wyżej.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Najlepiej uczyło mi się rano, może dlatego że umysł miałam jeszcze "czysty". Teraz raczej stawiam na wieczory, ale nie zbyt późno bo zwyczajnie już się nie skupiam.
W szkole średniej przeczytałam zeszyt parę rzeczy powtórzyłam na głos i było ok. Na studiach raczej ciężko mi tak, jeśli uczę się to jeden wieczór = jeden przedmiot inaczej gubię się. Może od przyszłego semestru zacznę nagrywać część zajęć, podobno lepiej jest się przygotować do sesji.
Awatar użytkownika
Crocodile
-#
-#
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-03, 18:46

Post autor: Crocodile »

Uczę się jedynie późnymi wieczorami, bo ranki są po to by spać.

Książka w jednej ręce, litr Tigera w drugiej i czytam, czytam, czytam... aż usnę.
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

Książka w jednej ręce, litr Tigera w drugiej i czytam, czytam, czytam... aż usnę.
Ciekawy sposób na sen :D
Awatar użytkownika
Crocodile
-#
-#
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-03, 18:46

Post autor: Crocodile »

Nie tyle ciekawy co najprostszy.
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

Crocodile pisze:Nie tyle ciekawy co najprostszy.
Wieczorem to trochę głupio się uczyć. Lepiej od rana tłuc mózg żeby na wieczór mógł odpocząć ^^
Awatar użytkownika
Crocodile
-#
-#
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-03, 18:46

Post autor: Crocodile »

Mi mózg odpoczywa gdy śpię, więc nie widzę problemu w wieczornym uczeniu się.
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

Crocodile pisze:Mi mózg odpoczywa gdy śpię, więc nie widzę problemu w wieczornym uczeniu się.
Ja jakoś nie mogę się skupić w wieczory. Są ludzie co uwielbiają zapodać sobie 4 litry kawy i kuć do 03:00
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Czytam kilka razy, a potem powtarzam na głos..
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

M. pisze:Może od przyszłego semestru zacznę nagrywać część zajęć, podobno lepiej jest się przygotować do sesji.
robię tak tylko na przedmiotach, na których nie idzie nic zapisać, bo wykładowcy mówią zbyt szybko, albo zbyt chaotycznie. Przepisanie tego w domu zajmuje 2 razy więcej czasu :/
chyba, że chcesz to po prostu odsłuchiwać, bo dobrze się uczysz, gdy słuchasz, wtedy jak najbardziej polecam ;]
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Jestem wzrokowcem, więc czasem wystarczy mi przeczytać coś kilka razy i już umiem. Wolę uczyć się wieczorami.
ODPOWIEDZ