pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Języki obce

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Dla mnie to jest dość dużo. Dochodzi jeszcze kwestia finansowa...Bo tam się pracuję, ale zanim się znajdzie pracę trzeba mieć kasę na utrzymanie. Muszę zapłacić za przelot, ubezpieczenie i mieć pieniądze na załóżmy 3 miesiące życia tam (takie informacje otrzymaliśmy), jakieś 4 tysiące. Nie jest to mało.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

no rzeczywiście nie jest to mało. A nie macie tego programu, co się wyjeżdża na rok albo pół roku nauki? Bo wtedy nic nie tracisz, tylko zaliczasz semestr tam. Ale to widocznie zależy od uczelni. Hm..w takiej konfiguracji jaką przedstawiłaś to nie wiem, miałabym duże wątpliwości co do zdecydowania się na to.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Pewnie chodzi Ci o Erasmusa. Niestety nie mamy, dopiero od przyszłego roku ma być, jak przejdziemy pod Uniwersytet.
Może zdecyduję się na drugim roku. Zobaczę jak będzie mi szło i czy w ogóle zdam pierwszy rok. Czarno to widzę.
Ale jak sobie pomyślę jak przez rok pobytu tam można podszkolić język to mmm.
Awatar użytkownika
ebony bones!
-#
-#
Posty: 151
Rejestracja: 2010-03-07, 12:33
Lokalizacja: z google.

Post autor: ebony bones! »

Jelly. pisze: wow! super. a jaki uniwersytet, filologię ang. czy coś innego?
Chciałabym filologię ale nie wiem jeszcze jak to będzie.
niepokorna pisze:
Rose pisze:ale przeraża mnie perspektywa, że trzeba zrobić sobie w takim przypadku roczną przerwę ;/
Rose rok przerwy w nauce to niewiele, a pomyśl ile korzyści możesz z tego wyjazdu wynieść. Decyduj się, bo potem możesz nie mieć takiej możliwościowi i będziesz żałować.
podpisuję się pod tym! :)
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

tak o Erasmusie mówiłam, to poczekaj ten rok, może w przyszłym się uda i wtedy będzie to na lepszych warunkach.
Zdasz pierwszy rok na pewno, ale na filologiach (wiem, pocieszę Cię ;] ) podobno z roku na rok jest coraz ciężej.
takie wyjazdy dają niezłe możliwości podszkolenia języka, poznania kraju, innych ludzi. Warto skorzystać.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Nadal tylko angielski ;d. Ale w średniej [jeśli pójdę tam, gdzie myślę] będę mieć też łacinę i niemiecki bądź francuski do wyboru.
Jak myślicie, który lepszy? Francuski czy niemiecki?
Awatar użytkownika
Jelly.
-#
-#
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07, 11:48

Post autor: Jelly. »

selene pisze:Jak myślicie, który lepszy? Francuski czy niemiecki?
Uczę się tych dwóch języków. Pod względem gramatyki i wymowy o wiele trudniejszy jest francuski.
Niemiecki jest taki hmm.. dość twardy, a francuski pięknie brzmi jak się go słucha.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

selene pisze:Jak myślicie, który lepszy? Francuski czy niemiecki?
niemieckiego uczę się bardzo długo, nawet zdawałam go na maturze. Ale nie brzmi on jakoś szczególnie subtelnie i delikatnie.
Francuskiego się nie uczę, ale miałam z nim do czynienia, bo 2 lata z rzędu byłam w pracy we Francji. To piękny język, tylko, że wymowa i akcent jest trudna dla nas - polaków. A Gramatyka też do najprostszych nie należy. Mój tata mówi płynnie po francusku, tylko zazdrościć ;]
Awatar użytkownika
Jelly.
-#
-#
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07, 11:48

Post autor: Jelly. »

niepokorna pisze:Mój tata mówi płynnie po francusku, tylko zazdrościć
o tak! żeby się go tak dobrze nauczyć trzeba nieźle się do tego przyłożyć, mieć chęci i talent to przyswajania nowych słówek itp.
niepokorna, długo już Twój tata zna ten język?
Awatar użytkownika
Zua.
-#
-#
Posty: 239
Rejestracja: 2009-10-30, 11:32

Post autor: Zua. »

Jako że moim ojczystym językiem jest norweski to przez ostatnie cztery lata uczyłam sie polskiego. Teraz nie uczę się żadnego bo nie chcę sobie namieszac xD
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

niepokorna, długo już Twój tata zna ten język?
coś ok. 12 lat chyba i co roku jest na 3 miesiące we Francji, więc to naprawdę dużo daje. Sama nauka swoją drogą, ale obycie się z językiem jest nieodzowne.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Czyli niemiecki prostszy, ale... Hm, gorszy w brzmieniu.
A francuski trudniejszy, ale za to taki klimatyczny.
Nadal ciężki wybór ;d.
Awatar użytkownika
Klamerka
-#
-#
Posty: 350
Rejestracja: 2009-08-06, 18:37

Post autor: Klamerka »

angielski, łacina, niemiecki. ostatniego nie umiem, nic a nic :D
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Uczę się języka angielskiego oraz włoskiego.
Uczyłam się także francuskiego oraz łaciny.Niemniej nie posiadam jakiś wyjątkowych zdolności językowych,choć nauka nigdy nie sprawiała mi większych problemów to nie posiadam ani cierpliwości ani zamiłowania.O wiele szybciej uczę się języka na bieżąco będąc za granicą.
akiram
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2009-07-05, 16:28

Post autor: akiram »

Angielski i niemiecki.
ODPOWIEDZ