pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Adoptowanie dzieci przed homoseksualistów

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Adoptowanie dzieci przed homoseksualistów

Post autor: kashmira »

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Adopcja wydaję się absurdem w realiach polskiej rzeczywistości. Nie uważam, że gej lub lesbijka może gorzej wychować dziecko niż związek heteroseksualny, ale taki model jest zgodny z powszechnie obowiązującymi zasadami moralnymi. Ważne jest to, że takiemu dziecku było by lepiej wychowywać w rodzinie nie odbiegającym od norm społecznych. Nie jesteśmy gotowi aby coś takiego zaakceptować, nie warto skazywać potencjalnego dziecka na "pośmiewisko" dlatego, że ma 2 ojców czy 2 mam.
Awatar użytkownika
turan404
-#
-#
Posty: 28
Rejestracja: 2009-01-10, 12:28

Post autor: turan404 »

Moim zdaniem małżeństwa homoseksualne nie powinny mieć adoptowanych dzieci. Tak jak akceptuje samych homoseksualistów i ich związki, tak tego zaakceptować nie moge.
Awatar użytkownika
Miyu
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2009-01-14, 20:34

Post autor: Miyu »

Gorzka pisze:Adopcja wydaję się absurdem w realiach polskiej rzeczywistości
Zgadzam sie.Polskie społeczesntwo nie doroslo do takich zmian.Trzymaja sie wytycznych ustalonych w przeszlosci.;/
Awatar użytkownika
Karotka
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2009-01-07, 21:49

Post autor: Karotka »

No tutaj pomimo olbrzymiej tolerancji jaką darzę i siebie i innych- uważam że niestety patologia rodzi patologie. Tak samo małżeństwa... Małżeństwo to kobieta i mężczyzna i tak powinno zostać IMO... Nie skrzywiajmy nieświadomych tego małych człowieczków, nie stawiajmy ich przed faktem dokonanym- w naszym kraju na 100% bedzie z tego powodu mocno cierpieć!
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Samych homoseksualistów toleruję. Ale tego żeby mogli oni adoptować dzieci to nie.
Oczywiście wierzę w to że takiej parze udałoby się dziecko dobtrze wychować. Ale trzeba mieć na uwdze ogólne dobro takiego dziecka. Widząc dwie mamusie lub dwóch tatusiów mogłoby nabrać przekonania że taki układ jest dobry a inne są be. Możliwe że w przyszłości wzięłoby przykład z "rodziców". Poza tym takie dziecko też by miało ciężko przez samą rekcję innych ludzi orz dzieci naśmiewających się z niego.
Za taką adopcją to ja jak najbardziej nie jestem:)
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Podobnie jak Bu. Do par homoseksualnych nic nie mam. To ich życie. Jednak jeśli chodzi o adopcję dzieci w tych związkach jestem stanowczo na 'nie'. Tutaj liczy się też dziecko. Homoseksualiści mogą je wychować równie dobrze jak para hetero, ale czy to dziecko, będzie czuć się dobrze? Duże prawdopodobieństwo, że będzie wyśmiewane i wytykane palcami przez innych, gdyż ma np 2 mamy. A to raczej przyjemne nie jest. Homoseksualiści- tak. Adoptowanie przez nich dzieci- nie.
Awatar użytkownika
Marta
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2009-03-06, 10:26

Post autor: Marta »

Nie, nie, nie!!
Jak to dziecko będzie się czuło? Jak będzie wołało do rodziców? Mamo A i Mamo B? :roll: Na pytanie kim jest Twoja mama będzie odpowiadało "Jedna jest _____, a druga ____" ? Tu chodzi o dobro dzieciaka. Niech taka para sobie psa kupi, bo na pewno dobrze nie zrobi adoptując.
eSka
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-14, 22:55

Post autor: eSka »

Nie jestem za legalizacją takich możliwości?

D;lateczo?
bo dziś istnieje tyle luk pranych że jeżeli homoseksualista chce mieć dziecko to je może posiadać...kwestia tylko pewnych trudności.

Także po co to oficjalnie formalizować?
Awatar użytkownika
komąsawa.
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2009-05-13, 17:16

Post autor: komąsawa. »

jeżeli chodzi o legalizacje związków homoseksualnych jestem w stu procentach za. jeżeli ktoś chce spędzić zycie z jakąś osobą, płeć nie powinna mieć znaczenia. osoba homoseksualna dla swojego partnera w obliczu prawa jest osobą obcą, w szpitalu nie ma prawa do informacjo o stanie zdrowia partnera, nie może dziedziczyć spadku bez testamentu, nie ma wspólnej osobowości prawnej. co do adopcji dzieci przez takie pary to raczej nie popieram. dziecko wychowywane przez pare homoseksualną miało by trudność w określeniu róznic miedzy płcami, moralnych postaw kobiety i mężczyzny a co za tym idzie w pózniejszym życiu miałoby o wiele więcej problemów od swoich rówiesnikow wychowanych przez standardowe rodziny, poniewaz w gruncie rzeczy społeczenstwo opiera sie na generowych postawach mobiet i mezczyzm. prawda jest też taka, że w polskim społeczenstwie dziecko wychowywane przez dwóch ojców lub dwie matki miałoby przesrane w szkole czy tak zwanym kregu rowiesniczym.
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Ja mam takie samo zdanie jak wszyscy. Jeżeli chodzi o związki homoseksualistów to nic do takich nie mam, bo jeżeli ktoś się kocha to ciężko żyć oddzielnie. Natomiast jeśli chodzi o adoptowanie dzieci to absolutnie tego nie popieram, nie chodzi nawet już o samo wychowanie dziecka ale o jego przyszłość i kontakty z rówieśnikami. Od dziecka byłoby wyśmiewane i poniżane a z pewnością na jego psychice dobrze by to się nie odbiło a co za tym idzie problemy w życiu, a każde dziecko chce mieć szczęśliwe dzieciństwo.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Jestem absolutnie przeciwna temu pomysłowi. Jestem osobą konserwatywną, i nie mogę sobie wyobrazić, że coś takiego jest możliwe! Przecież to okropne. Moim zdaniem to krzywdzenie dzieci, którym na pewno bardzo trudno odnaleźć się w takiej sytuacji. Jestem pewna, że takie dzieci mogłyby być wyśmiewane w szkole. Wiadomo jakie są dzieciaki, pytałyby się "Do której mówisz mamo, a do której tato..." i inne pytania tego typu. Dziecko musi mieć obojga rodziców w sensie kobietę i mężczyzną. Są problemy, o których córce trudno rozmawiać z ojcem, a synowi z matką...;/
tanczenalace
-#
-#
Posty: 496
Rejestracja: 2009-05-22, 22:12

Post autor: tanczenalace »

też jestem przeciwna ! Dziecko powinno mieć mamę i tatę, chociaż nie zawsze tak jest - jednak nie powinno mieć mamy+mamy, bądź taty+taty ;] Uważam, że to krzywdzenie dzieci...
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jestem przeciwna. Dziecko powinno mieć i matke i ojca. Nie wyobrażam sobie dziecka w związku mężczyzna+mężczyzna czy kobieta+kobieta
Awatar użytkownika
RoZp
-#
-#
Posty: 34
Rejestracja: 2009-06-04, 21:49

Post autor: RoZp »

Adopcja to bardzo dobra sprawa , po prostu miłosierdzie.
Jednak ja bym się nie odważył.
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Moim zdaniem coś takiego się nie powinno zdarzyć (w Polsce). Małżeństwo mogłoby być legalne ale adopcja nie...
ODPOWIEDZ