pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dawcy krwi

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

maadzia13 pisze:Ja wyczytałam, że jednym z podstawowych warunków, by być honorowym dawcą, należy mieć 18 lat i nie ważyć mniej, niż 50kg ;]
Póki co nie spełniam tych wymagań. A poza tym mam bardzo słabe żyły i z wkłuciem się w nie są dość spore problemy. Dlatego nie wyobrażam sobie jak by to u mnie miało wyglądać. No i pewnie trzeba mieć do tego zdrowie, a mi go niestety brakuje. Fajnie by było oddać krew, popieram tą akcję.
Awatar użytkownika
Ola9x
-#
-#
Posty: 26
Rejestracja: 2010-02-17, 15:56

Post autor: Ola9x »

Oddałam 3 razy...nie boję się igieł ;) jeśli w taki sposób mogę komuś pomóc to proszę bardzo :D Po oddaniu krwi czułam się trochę osłabiona, za to dzień później jak nowa :D ostatnio byłam wraz z kolegą na akcji, w której można było zarejestrować się jako dawca szpiku...mam nadzieję,że znajdzie się ktoś potrzebujący,choć szanse (jak powiedziała pani doktor) nie są wielkie.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Niestety nie spełniam wymagań.Byłam leczona krwią,więc nie mogę jej oddać,zresztą mam zbyt dużo niedoborów.Chociaż nie zmienia to faktu,że w przyszłości zamierzam :)
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

W przyszłości mam zamiar oddać krew ; )
Oczywiście jeżeli będę spełniała wymagania.
Igły się nie boję, więc nie ma problemu.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Już kilka lat temu o tym myślałam. Lecz nie mam określonego wieku i boję się, że bedzie bolało. W przyszłości jednak mam zamiar się przełamać...;]

Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Iwona
-#
-#
Posty: 75
Rejestracja: 2010-03-31, 18:11

Post autor: Iwona »

Ja osobiście nie oddaje ale mój brat jest honorowym krwiodawcą. Myślę że to szlachetne i w przyszłości mam zamiar oddać krew :)
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

chętnie oddałabym krew, lecz jeszcze tego nie robiłam. Kiedyś na pewno spróbuję, może uratuje to komuś zdrowie bądź nawet życie.
Zresztą trzeba spełnić chyba określone warunki m.in. nie brać żadnych leków. Tak się zastanawiam - może ktoś z Was wie - czy do tych środków, których nie może brać osoba oddająca krew zaliczają się tabletki antykoncepcyjne?
Ja jestem jednak trochę tchórz, bo po tych różnych przypadkach, o których się słyszało np. o zakażeniach żółtaczką, trochę się boję takich rzeczy. Przez swoją dobroć czasem możemy wpakować się w niezłe kłopoty.
Więc jak już pójdę oddać krew, to będę chciała, żeby wszystko było przygotowywane przy mnie.
Awatar użytkownika
Gabriel1991
-#
-#
Posty: 361
Rejestracja: 2010-04-02, 22:14
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gabriel1991 »

A ja oddaje jestem honorowym dawca krwi ;)
I robie to co 2 miesiace teraz ide w piatek
Wogole witam wszystkich
goijaziel
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2015-12-18, 09:38
Kontakt:

Post autor: goijaziel »

Powinno się ich bardzo szanować.
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

ja czuję do takich ludzi ogromny szacunek.
Awatar użytkownika
TomTom40
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2016-01-06, 17:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomTom40 »

Szanuje takich ludzi, sama też oddaje krew. Nie wiadomo czy kiedyś nam nie będzie ona potrzebna. A przecież nie da się jej wyprodukować...
Największe cuda powstają w największej ciszy.
Makary
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2016-01-10, 15:29
Kontakt:

Post autor: Makary »

Byłem dwa razy oddać krew w tym raz na konkretną osobę która tego potrzebowała.
Marmadelle
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-01-11, 09:42
Kontakt:

Post autor: Marmadelle »

Bardzo wiele lat oddawałam krew, ale przestałam, bo zlikwidowali punkty krwiodawstwa. Nie do końca to rozumiem, bo ciągle szpitale potrzebują krwi.
MaciekW
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2016-01-11, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekW »

Fajnie jest się w to angażować, kiedyś oddawałem raz w miesiącu, teraz nieco rzadziej, ale staram się być wytrwałym i konsekwentnym.
ala17
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-11, 21:56

Post autor: ala17 »

Ja zawsze chciałam oddać krew, ale niestety nie mogę ze względów zdrowotnych. Ale podziwiam bardzo osoby, które regularnie oddają krew.
ODPOWIEDZ