pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Broń dla każdego

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Broń dla każdego

Post autor: psychiczna »

Projekt nowej ustawy o broni i amunicji gwarantuje prawo do posiadania broni każdemu zdrowemu psychicznie Polakowi, który ukończył 21 lat i nie wszedł w kolizję z wymiarem sprawiedliwości
Więcej tutaj: http://www.wprost.pl/ar/166208/Bro-dla-kazdego/
Co sądzicie o tym pomyśle? Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Przeciwna.
Zdrowemu psychicznie Polakowi.
Ile z Polaków wydaję się całkiem zdrowych, a po jakimś czasie okazują się totalnymi czubkami? Z dnia na dzień można zwariować...Nie czułabym się bezpiecznie wiedząc, że tyle ludzi dookoła posiada broń.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jestem przeciwna. Jak Rose już napisała ja również nie czułabym się bezpiecznie.
W życiu człowieka dochodzi do różnych sytuacji, które mogą sprawiać że siada mu psychika i kto wie czy np. podczas kłótni nie sięgnąłby po broń.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Taa od razu dajmy wszystkim broń i pozabijajmy się. Jestem przeciwna mało jest świrów, którzy są uważani za zdrowych psychicznie? Obecny system co do prawa posiadania broni jest w miarę i niech i tak zostanie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Nenennene. Nie chcę bać się wychodzić na ulicę, przecież zrobi się sieczka. Akurat tak się składa, że w domu mam broń, legalnie. I kiedyś policja doradziła nam, żeby strzelić do ojca, jeśli będzie jeszcze raz się włamywał. Noo ludzie, po pierwsze, nie, ja nie zrobiłabym tego nigdy, ale taki psychopata z broni może sobie do byle jakiego włamywacza strzelić.
Awatar użytkownika
Tomlee
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2009-06-27, 19:50

Post autor: Tomlee »

Zgadzam się z wypowiedziany powyżej. Po ulicach chodzi za dużo czubków i nie każdy jest na tyle odpowiedzialny aby móc posiadać broń. System, który obowiązuje teraz daje mi dużo większe przekonanie że nie spotkam wariata który zacznie do mnie celować. Przykład szkół w USA pokazuje jak niebezpieczne jest posiadanie broni przez każdego, kto tylko wydaje się zdrowy psychicznie i posiada odpowiedni wiek.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

moim zdaniem chory pomysł. Co z tego, że dana osoba jest zdrowa na umyśle? Przecież każdy w jakiejkolwiek sytuacji zagrożenia odpowiada atakiem lub ucieczką. Jak nie ma broni, to się nie pozabijają. Z bronią poprostu wyciągnie ją, i strzeli. A członkowie mafii i gangów? Mogą być zdrowi na umyśle, i dostaną broń. Co wtedy? Pozabijają się. Nie czułabym się bezpiecznie.
Awatar użytkownika
Rock
-#
-#
Posty: 82
Rejestracja: 2009-08-07, 14:44

Post autor: Rock »

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Czułabym się dziwnie wiedząc, że mój zdrowy psychicznie sąsiad ma broń. Nie wiadomo, którego dnia mu coś odbije.
Wyobraźcie sobie, że jakieś małżeństwo się rozwodzi, a któraś ze stron posiada broń. Nie wiadomo do jakich rzeczy mogłoby dojść.
Przecież ludzie i bez tej broni potrafią być agresywni.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Zdrowi psychicznie... Taa, jasne. Każdy może mieć jakieś "odchyły", a jeśli posiada się pod ręką broń to już w ogóle. Nie podoba mi się to. Bałabym się, że komuś z sąsiedztwa odbije i zacznie urządzać jakieś strzelaniny. Żona cię zdradza? Zastrzel ją. Syn cię nie słucha? Kulkę w głowę. Szef doprowadza cię do furii? Użyj pistoletu. Moim zdaniem w niektórych przypadkach właśnie tak to by się kończyło.
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Każdego zdrowego psychicznie Polaka mogą czasem ponieść emocje i zamiast uderzyć żone sięgnie po broń , zamiast nastukac koledze zastrzeli go , a po za tym nawet w głowach zdrowych ludzi moge sie zrodzić różne dziwne i niebezpieczne pomysły .
Awatar użytkownika
milosz1993
-#
-#
Posty: 135
Rejestracja: 2009-08-17, 22:43
Lokalizacja: Śliwice

Post autor: milosz1993 »

Okropny pomysł :/
A potem będzie jak w Ameryce... w necie zdjęcia dzieci z bronią, bo tatuś ma... Więcej napadów na sklepy itd z bronią w ręku, więcej zabójstw itp itd
może oni chcą powystrzelać nasz kraj? :/
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Poroniony pomysł , większość osób nie będzie z niej korzystać dla obrony własnej tylko korzyści.
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

głupi pomysł. wręcz idiotyczny.
widocznie za dużo ludzi w Polsce mamy.
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Dla mnie to niezbyt dobry pomysł, bo potem każdy może strzelać do kogo chce...Nie wszyscy się nadają na posiadanie broni. Niektórym może walnąć na mózg i zaczną strzelać do ludzi jakich spotka albo np. w szkole...
ODPOWIEDZ