pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Gdzie znajdę dobrą opiekę medyczną?

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
strazak
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2016-06-20, 14:02

Gdzie znajdę dobrą opiekę medyczną?

Post autor: strazak »

Słuchajcie, może to głupie, ale autentycznie publiczna służba zdrowia często mnie przeraża. Nawet nie chodzi tu o personel, który rzadko kiedy przejmuje się pacjentem (ze świecą szukać takich lekarzy, co jeszcze mają na uwadze dobro pacjenta), ale przede wszystkim o sprzęt. Często widzę go przestarzałym, a akcje charytatywne najzwyczajniej nie nadażają z kupowaniem nowych urzadzeń. Dlatego też szukam jakiegoś niepublicznego zakładu, gdzie można znaleźć naprawdę dobrą opiekę, nowoczesną, która będzie w stanie prawidłowo zdiagnozować problemy. A co do jeszcze tych problemów, więc generalnie ostatnio widzę, że szaleje mi ciśnienie i puls (mam strasznie niski) i nie wiem w ogóle, co się ze mną dzieje. Nie jestem jakoś specjalnie stary, bo dobijam 45, więc zasadniczo jest jeszcze mnóstwo czasu na bycie zdrowym. A tymczasem jestem często ospały, a kiedy nie chce mi się spać, to boli mnie głowa i bardziej się pocę.
Dozent
-#
-#
Posty: 35
Rejestracja: 2014-03-19, 16:50

Post autor: Dozent »

Hm… ze swoimi objawami nadajesz się co najmniej do kilku lekarzy :D Ale spodziewam się, że zapewne, jak przerażała Cię publiczna służba zdrowia, to w ogóle nie korzystałeś z usług lekarskich, aż do momentu, aż zacząłeś się bardzo źle czuć? No ale dobra, to nie ważne. Słuchaj, jest jeden dobry nzoz w Krakowie (mają też swoje placówki w Proszowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej). Konkretniej mówiąc to NZOZ Revita. Zgłoś się do nich, oni rzeczywiście mają prawdziwie nowoczesny sprzęt. Ja sam korzystałem z ich usług, również problemy z sercem. Robili mi badania holterem ciśnieniowym. Podejrzewam, że i Tobie by się to przydało.
strazak
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2016-06-20, 14:02

Post autor: strazak »

Przyznaję, że rzeczywiście było tak, jak kolega mówił. Dotychczas jakoś niespieszno mi było do lekarza, bo człowiek uważał, że wyleczy się sam. A mógłbyś mi nieco bardziej przybliżyć na czym samo to badanie polega?
misiaczek
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2015-05-11, 10:10

Post autor: misiaczek »

Wygląda na to, że zdążę przed kolega wyjaśnić :) Otóż badanie holterowskie polega na tym, że masz mierzone ciśnienie przez 24 godziny. Pozwala to zniwelować efekt stresu, jaki odczuwasz w czasie badania w gabinecie. Masz więc mierzone ciśnienie i puls w domu, w czasie snu, w czasie pracy, a po wyznaczonym czasie wracasz z urządzonkiem do lekarza i masz w pełni obiektywny wynik. A dzięki temu, że akurat w tej placówce korzystają z urządzeń z serii Spacelab firmy Reynolds Medical, to masz pewność, że badania będą w pełni miarodajne i wiarygodne. Wiesz, profesjonaliści działają na profesjonalnym sprzęcie ;)
Awatar użytkownika
daga1998
-#
-#
Posty: 45
Rejestracja: 2013-09-30, 10:02

Post autor: daga1998 »

Hejka! Choć zapewne lekarze Ci o tym i tak powiedzą, to też żebyś się mentalnie przygotował pewnie też do badań wysiłkowych. I skoro tak się boisz tych starych sprzętów w publicznych szpitalach, to tu będziesz ucieszony, bo oni pracują na CASE 6.7 X Basic firmy General Electric. Bieżnia o ile się orientuję jest chyba tej samej firmy. Zresztą, pod adresem http://www.nzozrevita.pl/uslugi/proba-wysilkowa/ znajdziesz informacje na temat badania i sprzętu, na którym działają :)
Dozent
-#
-#
Posty: 35
Rejestracja: 2014-03-19, 16:50

Post autor: Dozent »

Ale się temat rozwinął :) Ale koleżanki mają rację. Ja myslałem jeszcze o tej potliwości, o której mówiłeś, może warto by było też skorzystać z ich usług endokrynologicznych? Bo to wiesz.. serce sercem, ale skoro to po wejściu w określony wiek pojawiły się takie problemy, to może po prostu masz kłopot z gospodarką hormonalną? Wówczas zrobią ci pewnie biopsję cienkoigłową. To będzie drobne ukłucie tak naprawdę, jeszcze pod okien nowoczesnego ultrasonografu od Siemensa, więc nie ma obawy :)
strazak
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2016-06-20, 14:02

Post autor: strazak »

Wychodzi na to, że dobrze, że się tutaj zgłosiłem, bo dostałem wszelkie niezbędne informacje od Was :) A ta klinika,jak wszedłem na ich stronę to rzeczywiście godna uwagi. Przynajmniej wiem, że tutaj będą chcieli mnie wyleczyć i wykorzystają wszelkie nowoczesne metody. ;) Dzięki!
Dozent
-#
-#
Posty: 35
Rejestracja: 2014-03-19, 16:50

Post autor: Dozent »

Spoko ;) Powodzenia w leczeniu!
kreolka
-#
-#
Posty: 27
Rejestracja: 2014-11-20, 17:22

Post autor: kreolka »

Nie w każdym miejscu jest tak jak piszesz, wiele przychodni jest bardzo dobrze wyposażonych. Sama jestem pacjentką CM Panorama w Radzyminie, to nowa placówka i naprawdę nie dość że sami dobrzy lekarze to i sprzęt najwyższej klasy. Jestem bardzo zadowolona z opieki, POZ na NFZ, inne poradnie płatne ale ceny wizyt i badań naprawdę ok.
modnisia
-#
-#
Posty: 109
Rejestracja: 2015-01-03, 13:24

Post autor: modnisia »

Zgadzam się z tobą kreolka nie wszędzie jest tak jak piszecie czasami warto się wysilic i dac sobie czasu i poszukac dobrej przychodni, szpitala itp. Ostatnio dużo dobrych opinii słyszałam o tym wielospecjalistycznym szpitalu Orthos w Komorowicach może warto tam zajrzeć może akurat uda wam sie tam rozwiązać wasz problem. Nie ma co się poddawać:)
nikka22
-#
-#
Posty: 82
Rejestracja: 2016-08-08, 11:02

Post autor: nikka22 »

Z takimi problemami lepiej faktycznie znaleźć dobre centrum medyczne i specjalistów. mogę polecić Centrum Medyczne św. Franciszka http://cmsf.pl/ bo to nowoczesna przychodnia z nowoczesnym sprzętem i masą specjalistów. Nie trzeba czekać w kolejkach.
Ajlar
-#
-#
Posty: 125
Rejestracja: 2016-01-28, 19:55

Post autor: Ajlar »

Prawda jest taka, że jak chce się mieć termin szybko i być należycie obsłużonym na wizycie to trzeba iśc prywatnie. Ja leczę się w Centrum Demeter http://demeter.com.pl/specjalizacje/chi ... oktologia/ - mają tu bardzo dobrych specjalistów, szczególnie chirurgów. U nich zawsze termin jest błyskawiczny a opieka na najwyższym poziomie.
ODPOWIEDZ