Logo wygadani.eu
Forum Młodzieżowe, wygadani z klasą Strona Główna Forum Młodzieżowe, wygadani z klasą
Najbardziej wygadani Ludzie w sieci - Forum Młodzieżowe

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Reklama:
eBiznesPLUS.pl katalog firm, ogłoszenia, opinie, produkty

Obróbka metali cnc, obróbka cnc wielkopolska, frezowanie toczenie, formy wulkanizacyjne

Poprzedni temat «» Następny temat
Media a polityka
Autor Wiadomość
Inna 
Zorina

Imię: Iwona
Wysłany: 2011-12-30, 21:35   Media a polityka

Czy waszym zdaniem media wpływają na nasze przekonania polityczne ?

edziuniek 

Imię: Dominik
Wysłany: 2011-12-31, 16:13   

No a jak nazwiesz pokazywanie partii rządzącej przez większość czasu, chwalenie ich sukcesów często przesadzonych (np. prezydencja w Unii), wyśmiewanie wszystkich którzy im przeszkadzają, pokazywanie zdarzeń po swojemu, brak obiektywizmu itd?

psychiczna 
na swoim podwórku

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2012-01-01, 17:19   

Nie bez kozery nazywa się media "czwartą władzą". Moją one wpływ na kształtowanie naszej opinii i to nie tylko na tematy polityczne.

luke000

Wysłany: 2012-01-01, 22:16   

Myślę że nie ponieważ to każdy z nas ma swoje przekonania i widzi jak jest to co jest w tv to informacje i największe bzdury pseudo sukcesy pseudo porażki dla jednych prezydencja się opłaca dla innych nie cóż tak to wygląda według mnie

edziuniek 

Imię: Dominik
Wysłany: 2012-01-02, 14:22   

Jasne to nie wiesz co tu mówisz xD
przecież jak sie komuś kit wciska że jest dobrze w Polsce a bedzie jeszcze lepiej, albo że nie mamy wcale takiego dużego zadłużenia załóżmy w wiadomościach, oglada to no jakies 20mln ludzi dziennie.
I myślisz że ile z tego sprawdzi czy rzeczywiście tak jest czy może ktoś naciąga prawde?
Raczej niedużo przyjmuja to jako prawde bo tak mówili w mediach i tak jest ze wszystkim

luke000

Wysłany: 2012-01-09, 14:14   

zgadzam się z tobą ale ja rozpatruje to bardziej indywidualnie bo chyba większość ludzi jest świadoma że w telewizji czy gdzieś tam indziej mogą paść błędne informacje wiadomo że są tacy którym się powiże pan x zabił pana y i mimo iż był 5 tysięcy kilometrów dalej to i tak uznają to za prawdę ale na to nic nie poradzę:)

LuksusV

Wysłany: 2012-02-28, 21:18   

"Gdyby Goebbels miał do dyspozycji telewizję, do dziś niemcy byliby przekonani o swoim zwycięstwie." Taki mały cytacik nie wiem kogo. Bo telewizja, w obrzydliwy czasem sposób, manipuluje opinią publiczną. Prym w tym niechlubnym procederze wiodą TVP i TVN ale inne są tylko trochę lepsze. A najgorsze jest to, że tak będzie zawsze, w mniejszym lub większym stopniu, dlatego telewizji nie oglądam. "Telewizja kłamała, kłamie i będzie kłamać" Marian Paździoch

Elfica 

Wysłany: 2012-08-21, 09:43   

Staram się, żeby nie wpływały, bo rozumiem jak to działa. Pokazuje się to co jest najbardziej kontrowersyjne, konfliktowe albo głupie, bo to jest ciekawe. Czyli jak jakaś grupa ma kilka rzeczy do powiedzenie, to wybiorą coś najbardziej odjechanego. Nie można sobie na takiej podstawie wyrabiać opinii.

haron 

Wysłany: 2012-08-25, 11:13   

Wiadomo nie od dziś, że skandal sprzedaje się najlepiej ;) Rozsądny i wyważony człowiek nie ma w mediach czego szukać. Ale też nie da się całkiem odciąć od mediów i na pewno w jakimś stopniu wpływają one na to, jak postrzegamy politykę i polityków.

wygadany87

Wysłany: 2014-05-03, 08:39   

Też jestem zdania, że media mają duży wpływ na sposób myślenia społeczeństwa. Po za tym denerwuje mnie np. takie gadanie, jaki to Macierewicz jest oszołomem, ale mimo to ciąłe puszczanie jego wystąpień. Niech nie dają mu tak wiele czasu na antenie, to może nie będzie też tak wielu furiatów wśród zwykłych obywateli.

majeczka87 

Wysłany: 2014-08-07, 11:44   

Oczywiście, że tak. Media kreują opinię publiczną.

Hairic3 

Wysłany: 2015-07-28, 20:38   

Kto ma media ten ma władzę. W Polsce widać to bardzo wyraźnie. Przez długi czas dominowała GW i TVN, ale internet pokazał swoją siłę i obnażył ich manipulacje, a tym samym osłabił PO i Komorowskiego.

karosza

Wysłany: 2015-08-11, 11:33   

Media zazwyczaj wszystko przeinaczają.

Martuśśka_658

Wysłany: 2016-12-22, 13:50   

Pewnie, że wpływają. Taka w końcu ich rola.

goral33 
Góral jestem

Imię: Tomek
Wysłany: 2017-03-30, 09:36   

Oczywiście że tak, jesteśmy manipulowani i atakowani z każdej strony. Na czele każdej gazety, radia, telewizji stoi ktoś, kto sympatyzuje z danym ugrupowaniem. Mamy też "niezależne" wiadomości w internecie, ale czy to prawicowe, czy lewicowe i tak nie są obiektywne. Dlatego grunt to zachować własny rozum i starać się zrozumieć racje obu stron. :)

Odpowiedz do tematu