pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Szybkie dania dla dzieci, przepisy!!

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
FilipinkaS
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-04, 10:50

Post autor: FilipinkaS »

no to prawdo ostatnio kupiłam pięknie wyglądające truskawki i były obleśne :blee: :blee: jeśli chodzi o twoje danko to ja osobiście robię coś podobnego, może mniej zdrowego ale moim zdaniem pysznego, wymyśliłam to jak nic nie miałam w lodówce:)

-makaron (jaki mamy pod ręką) w moim przypadku były to wstążki
-śmietana
-parówki takie dla dzieci
-cebula
-przecier pomidorowy
-koperek suszony
-ser żółty do posypania

makaron gotujemy, składniki podsmażamy na patelni, dodajemy przecier pomidorowy, śmietanę koperek, doprawiamy do smaku pieprzem i solą. Gotowe danie posypujemy startym serem:)
Awatar użytkownika
wikaG
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2011-04-04, 21:10

Post autor: wikaG »

Kluseczki zawsze dobre są ;)

Ostatnio w moim domu królują placki ziemniaczane :)
Dla dzieci najlepsze sa klasyczne lub posypane cukrem, rodzice mogą wybrać wersję ze śmietaną i łososiem :)

Macie jakieś swoje sposoby na placki? Każdy lubi inne :)
FilipinkaS
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-04, 10:50

Post autor: FilipinkaS »

no oczywiście za tak!! Z cukrem oczywiście rządzą ale u mnie w domu zwykło się jadać takie placki z sosem po zbójnicku lub wegetariańskim grzybowym :)
Awatar użytkownika
wikaG
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2011-04-04, 21:10

Post autor: wikaG »

Ja lubię tez z łososiem i śmietaną, niestety dzieci nie za bardzo :) całe szczęście, że można kombinować ;)

Ale mam przepis, który pokochają i duzi i mali :)

Placki drożdżowe z ananasem :)

SKŁADNIKI:

* 250 ml pełnotłustego mleka
* 1,5 szklanki mąki pszennej
* 3 łyżki cukru pudru
* 4 łyżki soku z ananasów
* 1 jajko
* 10 dag ananasów z puszki
* 2 dag drożdży
* szczypta soli
* olej do smażenia

PRZYGOTOWANIE:

Odsączyć ananasy, pokroić w drobną kostkę, wymieszać z pozostałymi składnikami. Odstawić na 60 minut do wyrośnięcia. Po czym usmażyć jak racuchy z obu stron na rozgrzanym oleju.

Jak ananas komuś nie podchodzi, to zawsze mozna wymienić go na jabłka lub zrobić po prostu pieczone jabłka :) np. z twarozkiem :)

SKŁADNIKI:

* 2 jabłka
* serek waniliowy homogenizowany
* łyżeczka cukru pudru
* 4 łyżeczki marmolady
* 2 kostki czekolady
* perełki

PRZYGOTOWANIE:

Jabłka dokładnie umyć.Ściąć wierzchy i wydrążyć gniazda nasienne.Piec w piekarniku ok 5-10min.Serek wymieszać z cukrem pudrem i napełnić jabłka.Marmoladę pokroić w kosteczkę i położyć na wierzch.Przyozdobić czekoladą i perełkami.

Oczywiście perełki są nieobowiązkowe ;) ale fajnie wygladają ;)
FilipinkaS
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-04, 10:50

Post autor: FilipinkaS »

no musi wyglądać zjawiskowo:) ja polecam coś słodkiego ale zupełnie innego :

-serek Mascarpone
-mały jogurt
-ciasteczka czekoladowe
-mrożone truskawki

ciasteczka kruszymy aż uzyskamy fakturze piasku, serek łączymy z jogurtem, a truskawki miksujemy z cukrem.

Do szklaneczek sypiemy ciasteczka, na to masę serkową i na sam wierzch dajemy zmiksowane truskawki. Deser jest przepyszny i niesamowicie prosty w wykonaniu;)
Awatar użytkownika
maximusik
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-21, 11:58

Post autor: maximusik »

Dobrym i szybkim pomysłem jest kurczak dla dzieci. Ma przy tym dużo wartości, które są potrzebne dla dzieci. Ja robię nuggetsy, grillowanego kurczaka. Do tego masa surówek.
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Slow food, slow food! :3
hetmanka
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2011-12-15, 11:17

Post autor: hetmanka »

Ja mojemu małemu staram się robić tak na szybko jakieś owocowe deserki. No bo obiady to je takie jak my, ale specjalnie dla niego czasem robię jakieś fajne deserki, np: bardzo lubi deser brzoskwiniowy, koktajl jagodowy, ryżowe ciasto z malinami :) Przepisy znajdziecie na stronie przepisyancymonki :)
fati00
-#
-#
Posty: 34
Rejestracja: 2014-11-21, 00:22

Post autor: fati00 »

Ja również dorzucę przepisy do tak zwanego pieca. :)
Dużo praktykuje z przepisami ancymonki. Ma naprawdę zdrowe przepisy przeznaczone przede wszystkim dla dzieci:
http://przepisy.ancymonki.pl

Zachęcam, dużo zup, kremów i warzyw jak również owoców :)
ODPOWIEDZ