pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Model rodziny

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

edziuniek pisze:No ale jeżeli przypuścmy usuniesz już ten "płód" to i tak bedziesz o nim pamietała,
niezdołąsz o nim tak po prostu zapomnieć, bedziesz rozmyślała co byś zrobiła gdyby on jednak przyszedł na świat, bedzie ci sie to śniło itd.
Albo i nie.
edziuniek pisze:To też nie jest takie proste, chyba że naprawde nie masz żadnych skrupułów
O to to!
Ale i tak nie wiadomo, co by się wydarzyło, jak bym się czuła. Faktem jednak jest, że kobiety po dokonaniu aborcji często mają nawet depresję. Ale to zależy od charakteru, myślę, że mi przeszłoby to z czasem, jeżeli w ogóle byłaby ta depresja.
Who's your dad? pisze:No skoro tokofobia zalicza się do problemów zdrowotnych to z mojego posta wynika ,że nie
Ok, ok, nie doczytałam, mój błąd.
Who's your dad? pisze:Zaraz zaraz. Skoro jej nie zależy nawet na jego życiu to co ona może mieć do jego wychowania??? Wtedy bym się dowiedział ,że jestem z totalną hipokrytką. Pozostaje opcja taka, że gdy ta hipokrytka zaproponuje coś takiego to można powiedzieć ,że ok, ale zastanowić się czy mam warunki aby wziąć na siebie taką odpowiedzialność ,a jak nie mam to zastosować po urodzeniu dziecka jedno z rozwiązań, o których napisałem wcześniej.
Dobra, dowiedziałbyś się etc. Ale zapytałaby wprost <Czy chcesz wychowywać dziecko? Jak tak, to je urodzę, jak nie, to usunę płód.> Jak byś odpowiedział?
Awatar użytkownika
mathew17
-#
-#
Posty: 36
Rejestracja: 2011-11-29, 17:58

Post autor: mathew17 »

Dla mnie sprawa jest prosta, trzeba myśleć przed nie po. ;)
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

Dobra, dowiedziałbyś się etc. Ale zapytałaby wprost <Czy chcesz wychowywać dziecko? Jak tak, to je urodzę, jak nie, to usunę płód.> Jak byś odpowiedział?
Odpowiedziałbym "TAK" Choć niekoniecznie byto była prawda. Zrobiłbym to z takim wyrachowaniem jak ona stawiając ten warunek.
Dla mnie sprawa jest prosta, trzeba myśleć przed nie po. ;)
No wiesz....gdy człowiek osiąga już jakiś poziom i dojrzałości i wieku to współżycie w związku to normalna sprawa. Nie zawsze da się wszystko przewidzieć.
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Albo i nie.
Wątpie człowiek nie jest kamieniem
Jak umiera ci ktoś z bliskich to przecież to przeżywasz rozmyślasz o tym ( przynajmniej ja)
A tu jakby umiera część ciebie, co wg mnie jest jeszcze trudniejsze do przeżycia i zostanie ci to do końca życia o ile nie wpadniesz w jakaś chorobe depresyjna i sie wcześniej nie zabijesz :/
Awatar użytkownika
kidding ?
-#
-#
Posty: 68
Rejestracja: 2011-11-26, 20:13

Post autor: kidding ? »

Aj tam dziecko, wg mnie płód to jeszcze nie bachor. Płód to płód. A mam prawo decydować, czy chcę rodzić, czy nie. No i co z osobami, które mają tokofobię?
Masakra, nie lubisz, nie chcesz mieć dzieci ok, ale okazuj szacunek bo sama teraz możesz być dla kogoś "bachorem" bez względu na wiek i nie jest to miłe określenie.
Szacunek należy się dla każdego człowieka no chyba, że nie chcesz być szanowana przez innych. :)
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Bachor dla mnie to synonim dzieciaka, a tym samym małego dziecka. Mam prawo nazywać jak chcę.
Nie to, że nie mam szacunku do dzieci. O dziwo - lubią mnie nawet. Lubią się ze mną bawić, bo niejednokrotnie się nimi opiekowałam.
Ludzi szanuję. Jak na to zasługują. A to już skomplikowana sprawa...
edziuniek pisze:A tu jakby umiera część ciebie, co wg mnie jest jeszcze trudniejsze do przeżycia i zostanie ci to do końca życia o ile nie wpadniesz w jakaś chorobe depresyjna i sie wcześniej nie zabijesz
Och, częścią mnie jest również skóra, naskórek, który umiera. Obumiera. Ba! Nawet codziennie. Dziwnę, przez to choroby depresyjnej przez to nie mam...
edziuniek pisze:Jak umiera ci ktoś z bliskich to przecież to przeżywasz rozmyślasz o tym
Noł. Wiem, że każdego spotka śmierć. Raz w życiu bardzo przeżywałam śmierć kogoś bliskiego - kumpla, który powiesił się w wieku 16 lat. Tylko przeżywałam to na zasadzie dlatego, że najprawdopodobniej powiesił się przez coś, co pośrednio wiązało się ze mną i na co miałam wpływ.
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

naskórek, który umiera
Jak ty możesz porównywać naskórek (coś co ciągle się odnawia bo tak został stworzony) do nowego życia?
Dokonując aborcji zabijasz człowieka takiego jak ty, który nie może sie sam obronić
Ty chcesz zniweczyć cud stworzenia istoty ludzkiej.
Ja nie wiem jak można być takim egoista i myśleć tylko o sobie i usuwać ciąże tylko dlatego że sie nie chce mieć dziecka.

Zreszta nie mnie tu sądzić, wierze że jest Ktoś ponad nami i to Jemu bedziesz sie tłumaczyć z własnych decyzji
Awatar użytkownika
kidding ?
-#
-#
Posty: 68
Rejestracja: 2011-11-26, 20:13

Post autor: kidding ? »

Bachor dla mnie to synonim dzieciaka, a tym samym małego dziecka. Mam prawo nazywać jak chcę.
Tak żyjemy w wolnym kraju gdzie ludziom się wydaje, że do wszystkiego mają prawo. Dla kogoś to obraza no, ale przecież mamy prawo obrażać i sprawiać przykrość. :)
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

edziuniek pisze:Zreszta nie mnie tu sądzić, wierze że jest Ktoś ponad nami i to Jemu bedziesz sie tłumaczyć z własnych decyzji
Tsaa, fanatyczny bełkot... Z fanatykami sensu nie ma rozmawiać, bo zawsze znajdują się argumenty Tego Jedynego Wyższego, który wie najlepiej etc.
edziuniek pisze:Jak ty możesz porównywać naskórek (coś co ciągle się odnawia bo tak został stworzony) do nowego życia?
Sam wcześniej napisałeś - część mnie. A częścią mnie jest też naskórek.
edziuniek pisze:Dokonując aborcji zabijasz człowieka takiego jak ty, który nie może sie sam obronić
Och, litości... Płód to jeszcze nie człowiek.
edziuniek pisze:Ty chcesz zniweczyć cud stworzenia istoty ludzkiej.
Cuda nie istnieją a propos. A jeżeli już, to cudem jest również rozmnażanie zwierząt. Dlaczego je zabijamy? Och! To przecież morderstwo! I zwierzęta są takie niewinne w porównaniu do dorosłych ludzi. :cry:
edziuniek pisze:a nie wiem jak można być takim egoista i myśleć tylko o sobie i usuwać ciąże tylko dlatego że sie nie chce mieć dziecka.
Można, jak widać. Jestem egoistką, myślę tylko o sobie, do tego - o zgrozo! - udzielam się społecznie, biorę udział w akcjach PCK i pomagam niepełnosprawnym. Tragedia!
kidding ? pisze:Tak żyjemy w wolnym kraju gdzie ludziom się wydaje, że do wszystkiego mają prawo. Dla kogoś to obraza no, ale przecież mamy prawo obrażać i sprawiać przykrość.
Dosłownie nie. Przecież jest tolerancja religijna zapisana w konstytucji. Nie mamy prawa obrażać.
Ale przecież każdego inna rzecz może obrazić, prawda? ;) Zresztą... Dzieci nie obrażam. Jak mówię o nich, to często używam słowa bachor. To nie znaczy, że nienawidzę wszystkie. Przecież nie powiem młodym w rodzinie <nienawidzę was pieprzone bachory>, bo przecież je lubię. Do pewnego momentu.
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

Tak żyjemy w wolnym kraju gdzie ludziom się wydaje, że do wszystkiego mają prawo. Dla kogoś to obraza no, ale przecież mamy prawo obrażać i sprawiać przykrość. :)
eeee....co nazywanie dziecka bachorem ma wspólnego z obrażaniem ludzi i wolnym krajem???


Zreszta nie mnie tu sądzić, wierze że jest Ktoś ponad nami i to Jemu bedziesz sie tłumaczyć z własnych decyzji
Tu nie chodzi tyle co o jakieś siły wyższe tylko zabijanie czegoś co powstało z twojej krwi i twoich komórek.
Awatar użytkownika
kidding ?
-#
-#
Posty: 68
Rejestracja: 2011-11-26, 20:13

Post autor: kidding ? »

eeee....co nazywanie dziecka bachorem ma wspólnego z obrażaniem ludzi i wolnym krajem???
Nie połączyłam tych dwóch elementów, nie zrozumiałeś. :)
Awatar użytkownika
katapulta
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2011-11-28, 10:51

Post autor: katapulta »

temat niewatpliwie wywoluje wielkie emocje. nie ma co sie obrazac ani obrazac innych. niestety, prawda jest taka, ze ludzie nie sa edukowani do podejmowania waznych zyciowych decyzji. raczej musza wykuc na pamiec wsztskie bitwy wszystkich wojen w historii, niz odbyc powazna rozmowe na temat planowania rodziny i swiadomego obchodzenia sie ze swoim cialem. dlatego warrto do dyskusji na ten temat podejsc z otwarta glowa i sprobowac zrozumiec argumenty drugiej strony.
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Och, litości... Płód to jeszcze nie człowiek.
to zależy dla kogo
a poza tym ten płód kiedyś jednak będzie człowiekiem i należy mu się szacunek tak jak każdemu człowiekowi
A jeżeli już, to cudem jest również rozmnażanie zwierząt. Dlaczego je zabijamy?
nie wiem czy wiesz ale zwierzęta nie decydują rozumem kiedy mają się rozmnażać tylko kierują sie instynktem
a człowiek jak już coś zrobi to powinien brać odpowiedzialność za swoje czyny a propos czasami zwierzęta zachowują się lepiej od ludzi np. gdy mają młode zajmują się nimi a nie porzucają na śmietnikach itp.
Można, jak widać. Jestem egoistką, myślę tylko o sobie, do tego - o zgrozo! - udzielam się społecznie, biorę udział w akcjach PCK i pomagam niepełnosprawnym. Tragedia!
Ale dziecka nie chcesz mieć, albo chcesz usunąć, czy to nie jest dość egoistyczne podejście, aby mogąc, nie dać życia drugiemu człowekowi?
To największy dar jaki może dostać od drugiego człowieka czy nie jest tak?
Zreszta nie mnie tu sądzić, wierze że jest Ktoś ponad nami i to Jemu bedziesz sie tłumaczyć z własnych decyzji
Tsaa, fanatyczny bełkot... Z fanatykami sensu nie ma rozmawiać, bo zawsze znajdują się argumenty Tego Jedynego Wyższego, który wie najlepiej etc.
No to mnie troche obraziło. Dlaczego nazywasz to w co ja wierze fanatycznym bełkotem? To jest dla mnie coś ważnego i mam prawo uważać to za coś najważniejszego, czym chce sie kierować w życiu
Awatar użytkownika
PannaPsycho
-#
-#
Posty: 91
Rejestracja: 2011-11-25, 16:53

Post autor: PannaPsycho »

A jeżeli już, to cudem jest również rozmnażanie zwierząt. Dlaczego je zabijamy?
Ale zwierzę nie zabija swoich dzieci, tylko ludzie je zabijają
to tak jakby my byśmy urodzili dziecko a jakieś zwierzę je zabiło . a w Aborcji jest tak że to rodzic zabija swoje dziecko, a to jest lekka różnica
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

edziuniek pisze:to zależy dla kogo
a poza tym ten płód kiedyś jednak będzie człowiekiem i należy mu się szacunek tak jak każdemu człowiekowi
Dla mnie tak. Dlatego uważam, że ta dyskusja jest bez sensu.
Stawiam równo zwierzęta i ludzi (no oprócz jedzenia, nie potrafiłabym zjeść człowieka - w końcu to czerwone mięso, fu). Więc... Dlaczego jemy jajka, skoro z nich kiedyś będą jakieś zwierzęta?
edziuniek pisze:nie wiem czy wiesz ale zwierzęta nie decydują rozumem kiedy mają się rozmnażać tylko kierują sie instynktem
a człowiek jak już coś zrobi to powinien brać odpowiedzialność za swoje czyny a propos czasami zwierzęta zachowują się lepiej od ludzi np. gdy mają młode zajmują się nimi a nie porzucają na śmietnikach itp.
Skąd wiesz, że instynktem? Byłeś zwierzęciem? A może jesteś i to wiesz?
Och, nieraz porzucają swoje młode, chociażby żółwie, jeżeli się nie mylę.
edziuniek pisze:Ale dziecka nie chcesz mieć, albo chcesz usunąć, czy to nie jest dość egoistyczne podejście, aby mogąc, nie dać życia drugiemu człowekowi?
To największy dar jaki może dostać od drugiego człowieka czy nie jest tak?
Nie jest.
I nie jest.
Lepiej pomagać tym już żyjącym. Tym, którzy się urodzili.
edziuniek pisze:No to mnie troche obraziło. Dlaczego nazywasz to w co ja wierze fanatycznym bełkotem? To jest dla mnie coś ważnego i mam prawo uważać to za coś najważniejszego, czym chce sie kierować w życiu
Nazywam fanatycznym bełkotem słowa, które są skierowane do mnie i mają sens taki "zostaniesz potępiona/osądzona przez boga!". Jak Ty napisałeś: <Zreszta nie mnie tu sądzić, wierze że jest Ktoś ponad nami i to Jemu bedziesz sie tłumaczyć z własnych decyzji>
PannaPsycho pisze:Ale zwierzę nie zabija swoich dzieci, tylko ludzie je zabijają
Gdzieś kiedyś oglądałam jakiś program, że zwierzęta potrafią zabijać młode. Nie powiem dokładnie jakie, bo nie pamiętam.
PannaPsycho pisze:to tak jakby my byśmy urodzili dziecko a jakieś zwierzę je zabiło
Przecież zwierzę może zabić dziecko. Szczególnie jak jest drapieżnikiem i ma ochotę na jakąś zdrową przegryzkę. Taki porzucony dzieciak gdzieś w Tropikach ma marne szanse na przeżycie.
PannaPsycho pisze:to tak jakby my byśmy urodzili dziecko a jakieś zwierzę je zabiło . a w Aborcji jest tak że to rodzic zabija swoje dziecko, a to jest lekka różnica
Chwilka, chwilka. Mówisz najpierw <jakbyśmy urodzili dziecko> a potem o aborcji. Ale czy aborcja to jest zabicie urodzonego dziecka? No chyba nie...
Zresztą.... ile to razy w czasach prehistorycznych zabijano narodzone dzieci? Kojarzycie coś takiego, jak mniej więcej "selekcja naturalna"? Zabijano słabych ludzi, chorych lub starych. Dzieci również. Jak urodziło się chore, to je od razu zabijano.
ODPOWIEDZ