pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Apteczka

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Apteczka

Post autor: selene »

Orientujecie się co powinna zawierać apteczka? Czy wyjeżdżając gdzieś dbacie, by była pod ręką?
A co z domowymi apteczkami, przejmujecie się ich zawartością czy w razie potrzeby nigdy nie możecie niczego znaleźć?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

W sumie tak szczegółowo to nie wiem, co w niej powinno być, ale ja i tak zawsze nie ruszam się z domu z woreczkiem leków, który zawiera przede wszystkim różne leki przeciwbólowe i uspokajające.
selene pisze:A co z domowymi apteczkami, przejmujecie się ich zawartością czy w razie potrzeby nigdy nie możecie niczego znaleźć?
Zawsze uzupełniam, gdy brakuje mi danego leku, ale jak przyjdzie co do czego, to z nerwów ciężko coś znaleźć, ale i tak wszyscy biegają do mnie po leki.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jeśli chodzi o domową apteczkę, to ma ona swoje miejsce. Zazwyczaj znajdują się w niej jakieś środki przeciwbólowe i coś w razie grypy. Zdarza się, że długo leżakują a później większość trzeba wyrzucić bo skończyła się ważność.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:A co z domowymi apteczkami, przejmujecie się ich zawartością czy w razie potrzeby nigdy nie możecie niczego znaleźć?
Moja domowa apteczka pęka w szwach dosłownie. Mam w najbliższej rodzinie trzy farmaceutki i co chwilę przywożą jakieś witaminy, bo albo były w promocji, albo coś ;)
Ogólnie to za każdym razem gdy idziemy do lekarza, a chodzimy dość często, zapisuje jakieś lekarstwa, nie wszystkie wykupujemy. Ale jak wykupimy to nigdy nie zjadamy do końca i pózniej leżą. Jak jakiś sąsiad chce pożyczyć jakąś tabletkę to zazwyczaj przychodzi do nas.
selene pisze:Orientujecie się co powinna zawierać apteczka?
Taka samochodowa to nie bardzo się orientuję. Na pewno jakieś bandaże, plaster, woda utleniona.
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Mama pracuje w aptece, wiec w domu mam wszystkie najpotrzebniejsze lekarstwa, nigdy niczego nie brakuje. sama nosze w torebce czy tez plecaku apap na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
Marika223344
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2010-10-15, 17:18

Post autor: Marika223344 »

Bandaże elastyczne, gaziki, bandaż zwykły, maska do robienia sztucznego oddychania, coś do dezynfekcji. Więcej się nie orientuje ... wiem że niektórzy mają także takie koce termiczne.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

ja tam mam co najwyzej leki przeciwbolowe, ale moja kumpela z kursu foto na ap jest ratownikiem medycznym i mowil ze z ona zawsze ma ze soba zestaw malego lekarza, ale to raczej zboczenie zawodowe. a jesli chodzi o jakies wyjazdy to warto miec najwazniejsze rzeczy jak srodki przeciwbolowe, badaz, plastry itp.
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

O zawartość domowej apteczki dba moja babcia - bardzo dokładna kobieta - więc o to się nie muszę martwić. Natomiast jeśli chodzi o apteczkę firmową to moja mama miała ostatnio ciekawy przypadek. Przyszła do niej do firmy kontrola z sanepidu i na jednym z pomieszczeń apteczka nie przeszła kontroli, pomimo że zawartość zgadzała się z przepisami. Mandat 200 zł, powód - apteczka powinna być zielona, nie czarna...
Karolaa
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-12, 15:50

Post autor: Karolaa »

Ja w domu mam zawsze takie rzeczy jak:
- lek przeciwbólowy,
- Aspirynę
- wapno
- oktanisept
- sól fizjologiczną
- komplet plastrów
- Panthenol Spray
- miód i czosnek- z domowych sposobów, a także mrożone maliny :)
kawka
VIP
VIP
Posty: 19
Rejestracja: 2009-06-22, 10:38

Post autor: kawka »

Ja oprócz tabletek przeciwbólowych i kropli żołądkowych, to jeszcze mam jakąś maść którą stosuje się w razie kontuzji np. traumeel. Bo działa przeciwbólowo przy wszelkiego rodzaju zwichnięciach, opuchliznach czy bólach po kontuzji.
twojainspiracja
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-26, 10:57

Post autor: twojainspiracja »

Ja do tego wszystkiego mam jeszcze octenisept, który stosują niemalże do wszystkiego w szpitalach (odkażanie ran, przy zmianie opatrunku etc.). Traumeels też mam, ale w tabletkach, no i kilka rodzajów tabletek przeciwbólowych, bo u mnie w domu na każdego działa inny lek, tzn. inna substancja czynna zawarta w leku (mnie np. tylko pomaga pyralgina, a w ekstremalnych sytuacjach ketonal forte, które także mam w apteczce).
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Sama pilnuję, aby w domu nie zabrakło podstawowych lekarstw. Szczególnie przeciwbólowych, rozkurczowych na przeziębienie czy typowych na trawienie. Maść na odciski czy na skaleczenia, już nie mówię o opatrunkach wszelkich maściach itp. przy ranach otwartych. I najważniejsze krople na serce. U mnie to podstawa i nie raz mnie ratowały.
ODPOWIEDZ