pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Czy witaminę d dla dzieci można podawać dorosłym?

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
kreolka
-#
-#
Posty: 27
Rejestracja: 2014-11-20, 17:22

Czy witaminę d dla dzieci można podawać dorosłym?

Post autor: kreolka »

Mam w domu po bracie butelkę witaminy D, on nie chce jej pić, mama kupiła mu z innej firmy a ta stoi. Mogę sobie ją brać? Ogólnie czy witaminę d dla dzieci można podawać dorosłym? ona jest taka sama? jestem blada strasznie ostatnio, do tego mam suchą ziemistą skórę chyba mi nie zaszkodzi, ale nie wiem czy pomoże.
lektor
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-12-06, 10:21

Post autor: lektor »

Wszystko zależy ile sobie weźmiesz, witamina dla dzieci i dla dorosłych różni się tylko dawką. Ja biorę taką http://www.vigantoletten.pl/ widzisz dla dzieci jest 500 j.m dla dorosłych 1000 j.m. Zamiast jednej dawki dla dzieci i weźmiesz dwie i będzie dawka dla dorosłych. Co do tego czy brać i niedobór i nadmiar jest szkodliwy, radzę konsultację z lekarzem mimo wszystko.
annaanna23
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2014-10-16, 15:07
Kontakt:

Post autor: annaanna23 »

Nie widzę żadnych przeciwwskazań :) Gorzej jakbyś chciała podać bratu leki dla dorosłych. Sprawdź jakie leki możesz bez obaw brać na stronie www.trzypowody.pl. Polecam!
Coś nowego: www.forexmentor.pl
nikka22
-#
-#
Posty: 82
Rejestracja: 2016-08-08, 11:02

Post autor: nikka22 »

Pewnie że można ale trzeba wziąć większą dawkę, z tego co dobrze pamiętam dla dorosłych zaleca się nawet do 4000j.m. a ja biorę Vita D Express bo jest w wygodniejszej formie niż inne, ma postać tabletki podjęzykowej.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Też mi się wydaje, że ta dziecięca jest za mala. Ja bym postawiła raczej na suplement dla dorosłych.
goral33
-#
-#
Posty: 157
Rejestracja: 2014-11-12, 13:41
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: goral33 »

Sprawdź dawkę tej witaminy w jednej tabletce i porównaj z dziennym zapotrzebowaniem dorosłego człowieka.
anielka
-#
-#
Posty: 124
Rejestracja: 2016-04-18, 18:47

Post autor: anielka »

Nie powinna Ci zaszkodzić :) Tylko nie przesadzaj z dawką :) Najlepiej sprawdź na stronie producenta jakie jest zalecane dzienne spożycie i dostosuj dawkę. Ja zawsze tak robię jak potrzebuję wziąć jakieś leki, czy suplementy diety. Częśto korzystam z poradników producentów, takich jak te http://www.no-spa.pl/przyczyny-objawy. Świetna sprawa :)
misiaczek
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2015-05-11, 10:10

Post autor: misiaczek »

Oczywiście nie zaszkodzi, ale przy standardowej dawce jak dla dziecka też nie pomoże. To tak jakby dawać rorosłemu syrop na kaszel lipomal w takich dziecięcych dawkach i się potem dziwić że nie przechodzi. Z drugiej stony trzeba uważać na te mnożenie dawek, bo można czasem przesadzić, ale to można chyba porównać z jednorazową dawką leku dla dorosłych (w intercienie są ulotki z takich leków i dawkowanie) i łatwo ogarnać ile wziąć.
walio
-#
-#
Posty: 315
Rejestracja: 2016-08-24, 02:21

Post autor: walio »

Skoro interesuje Cie temat witamin, to poszukaj informacji na blogu http://www.fitnesswomen.pl/najlepsze-witaminy/ tam często poruszane są tematy tego typu, mi pomogli już nie raz
ODPOWIEDZ