pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Drapieżny kot wędruje po Polsce

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
Awatar użytkownika
kafu777
-#
-#
Posty: 181
Rejestracja: 2008-12-11, 11:36

Drapieżny kot wędruje po Polsce

Post autor: kafu777 »

Dużego kota, prawdopodobnie pumę, widziano rano w okolicach ogródków działkowych koło rezerwatu geologicznego Wietrznia w Kielcach - poinformował rzecznik świętokrzyskiej policji nadkom. Krzysztof Skorek.

- Ostrzegamy mieszkańców pobliskich osiedli, by zachowali szczególną ostrożność - powiedział Skorek.

Kierujący miejskim sztabem kryzysowym Krzysztof Przybylski powiedział w rozmowie, że teren penetrują strażnicy łowieccy, straż miejska i policjanci. W poszukiwaniach wykorzystywany jest pies tropiący oraz kamera termowizyjna. - Staramy się uprawdopodobnić relację o zwierzęciu, szukamy jego śladów - oznajmił.


Przybylski zaapelował do kielczan, by zrezygnowali ze spacerów w rejonie ogródków działkowych i podmiejskich terenów leśnych. Podkreślił, że zwierzę to szybko się przemieszcza.

Od środy sygnały o niezidentyfikowanym zwierzęciu napływały od mieszkańców podkieleckich miejscowości Cedzyna i Radlin. Jedna z mieszkanek Cedzyny Aniela Kowalik mówiła o dużym kocie z długim ogonem, który w piątek przebiegł w jej pobliżu na polu. Zwierzę zostawiło kilkunastocentymetrowe ślady.

W związku z podejrzeniem pojawienia się na terenie województwa świętokrzyskiego niezidentyfikowanego zwierzęcia drapieżnego Państwowa Straż Łowiecka zaleca zachowanie szczególnej ostrożności. W przypadku zaobserwowania zwierzęcia nie należy się do niego zbliżać, ani wykonywać gwałtownych ruchów. Należy niezwłocznie powiadomić stosowne służby -policję, Państwową Straż Łowiecką czy Straż Leśną. Należy dopilnować, aby dzieci nie przebywały bez nadzoru na terenach polnych i leśnych, nie chodzić w pojedynkę do lasu.

Pod koniec kwietnia dużego drapieżnika widziano w pobliżu Opoczna (Łódzkie), a w pierwszej połowie kwietnia - w województwie śląskim. Na początku marca zwierzę zauważono na południowej Opolszczyźnie. W październiku 2008 roku duży kot miał grasować w Małopolsce.
źródło: wiadomości.wp.pl

Słyszeliście coś o tym 'drapieżnym kocie'? Czy w Waszych miejscowościach też zdążyło już się przewinąć to zwierzę? a może ktoś z Was widział coś podobnego?

Moim zdaniem to są jakieś cyrki, żeby nie potrafili złapać zwierza, które ponoć od Listopada ubiegłego roku wędruje sobie po Polsce ;)
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Hahaha cyrk na kółkach xD Do mnie jeszcze nie doszła, ale słyszałam, że była niedawno w Kielcach.
Awatar użytkownika
Hard Candy.
-#
-#
Posty: 54
Rejestracja: 2009-05-10, 10:52

Post autor: Hard Candy. »

Ta. Też mi się to takie głupie wydaje.
Pewnie zdąży do mnie dojść(pomorze). ; D
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Też nie chcę mi się w to wierzyć ale wszystko jest możliwe xD Dlatego nikomu nie życzę spotkania z tym zwierzęciem. Po za tym jakby były jakieś ślady tego zwierzęcia to wydaje mi się, że ludzie by to zauważyli a z jednym przypadkiem to różnie może być xD
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

A przepraszam, skąd się niby to wzięło w Polsce?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Chyba z Zoo uciekło.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

I żadne Zoo się nie przyznaje? Nikt nie jest pewien co to?
Coś mi się zdaje, że ludziom sensacja się marzy....
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Prawdopodobnie to jest puma.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ta, a w okolicach Krakowa grasował niedawno lew :roll: [albo tygrys, już nie pamiętam] Za chwilę zabronią wychodzić nam z domów.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

A może to poprostu wyrośnięty kocur? Wątpie, żeby coś takiego mogło uciec z ZOO.
Tandetna pisze:I żadne Zoo się nie przyznaje?
Właśnie. Przecież zauważyliby zniknięcie pumy :roll:
Awatar użytkownika
myszaa
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2009-09-19, 12:20
Lokalizacja: wiedziałeś?

Post autor: myszaa »

z tego co slyszalam to to zwierze (nie jeden osobnik, kilka) ucieklo z hodowlii w niemczech i sie gdzies tam niby rozprzestrzenilo :mrgreen:
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

A ja słyszałam że z Czeskiej nielegalnej hodowli to uciekło. Hmm jakoś sprawa ucichła...
siranama
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-11-10, 08:39
Kontakt:

Post autor: siranama »

Koty zawsze były drapieżne .
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

siranama pisze:Koty zawsze były drapieżne .
Czytałam gdzieś, że koty najbardziej zbliżone są do tygrysów... Więc jest się czego bać.
Oroxx
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-13, 12:40

Post autor: Oroxx »

A co do dokładnie za kot? Został on złapany, czy nadal jest gdzieś w Polsce? Dziwne, bo nigdy wczęsniej o tym nie słyszałam.
ODPOWIEDZ