pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Przemoc

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Przemoc jest takim impulsikiem który bardzo miesza na tym naszym świecie .
Jest stwierdzenie że bez przemocy byłoby nudno i za idealnie .
Co o niej myśle ? Wkurza mnie bo jest jej za dużo , ale naprawde czasem jest potrzebna . Wiele można zrozumieć dostając w pysk dwa czy trzy razy .
Awatar użytkownika
PomylOna
-#
-#
Posty: 259
Rejestracja: 2009-06-23, 20:29

Post autor: PomylOna »

Nigdy nie doświadczyłam przemocy na własnej skórze.

Ale myślę tak ja Fruu:
Fruu pisze:Wkurza mnie bo jest jej za dużo , ale naprawde czasem jest potrzebna . Wiele można zrozumieć dostając w pysk dwa czy trzy razy .
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Nigdy rodzice mnie nie bili .
Ja też nie zamierzam karać tak swoich dzieci
Nie rozumiem jak mąż może bić żonę

Co innego jak jakiś koleś kozaczy i dymi sobie do innych ..
Porządy wp**** jeszcze w takiej sytuacji nie zaszkodził.

Ogólnie nie popieram przemocy
Awatar użytkownika
Aguś15
-#
-#
Posty: 122
Rejestracja: 2010-09-17, 16:26
Lokalizacja: Krk

Post autor: Aguś15 »

Sama byłam ofiarą ale napisałam o tym już w innym temacie. Wyżywanie się na kimś w taki sposób jest okropne i ja też uważam że jest za dużo przemocy. Z roku na rok rośnie liczba toksycznych rodzin itp i nie ma jak za bardzo z nią walczyć...
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Mówiąc o dwóch głównych rodzajach przemocy: fizycznej i psychicznej, warto zwrócić uwagę na pewien fakt. Ta fizyczna też działa na psychikę. I to raczej nie jest tak, że jak ktoś będzie się nad kimś znęcał cieleśnie, a później będzie udawał, że nic się nie stało - wszystko się zagoi i będzie okej. Te rodzaje się łączą, one się mieszają. Oczywiście bywają różne sytuacje. Z pewnością psychika cierpi na tym najbardziej. Nie popieram przemocy. Ona wyrządza zbyt wiele zła, by ją aprobować. Buduje mur, buduje agresję. W domu rodzinnym buduje także krzywy światopogląd, strach, setkę innych destrukcyjnych uczuć. Czy jestem obojętna? Nie. Gdy coś takiego obserwuję mam ochotę zrobić wszystko, aby przerwać zaistniałą sytuację. Ale to nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Niekiedy przez taki akt istota rzeczy może się stokroć pogorszyć.
Weźmy na przykład kobietę, która publicznie krzywdzi swoje dziecko. Zwracając jej uwagę możemy wywołać jeszcze większą złość, która zaowocuje podwójnym 'atakiem' na ofiarę. Można by mnożyć różne przykłady. Jestem pewna jednego: przemoc jest zła, szczególnie w rodzinie. Się rozpisałam.
Awatar użytkownika
Poqelin
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-30, 09:25

Post autor: Poqelin »

Ziou pisze:Nigdy rodzice mnie nie bili .
Ja też nie zamierzam karać tak swoich dzieci
Nie rozumiem jak mąż może bić żonę

Co innego jak jakiś koleś kozaczy i dymi sobie do innych ..
Porządy wp**** jeszcze w takiej sytuacji nie zaszkodził.

Ogólnie nie popieram przemocy
Nic dodać nic ująć. Przemoc jest bez sensu ale czasem bez niej się nie obejdzie :patyk:
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Zdecydowanie jest jej za dużo. Głupie myślenie, że pięściami można załatwić wszystko, zamiast normalnie rozmową i wygarnięciem sobie wszystkiego.
Najgorsza przemoc, to przemoc domowa - kiedy krzywdę robi osoba najbliższa, osoba po której nawet nie powinniśmy się tego spodziewać, osoba która powinna stwarzać bezpieczeństwo i dawać miłość.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Byłam świadkiem przemocy w szkole oraz w domu. I prawdę mówiąc ta druga jest o wiele gorsza od pierwszej. Rani cię osoba, którą uważałaś za bliską sobie. Automatycznie nasuwa się myśl, że jesteś osobą nie kochaną. Przemoc w szkole jest łagodniejsza psychicznie. W tym rodzaju przemocy jest o wiele łatwiej interweniować i to też staram się robić, lecz nie zawsze jest to możliwe.
modnisia
-#
-#
Posty: 109
Rejestracja: 2015-01-03, 13:24

Post autor: modnisia »

Niestety coraz częściej słyszy się o przemocy wobec kobiet. Przykre to … sama byłam świadkiem jak u nas w rodzinie wujek bił ciocię. Na szczęście ciocia odeszła od niego. Nie można pozwolić na bicie, przemoc psychiczną czy jakąkolwiek formę przemocy…. Ruszyła nawet ostatnia taka kampania społeczna, zobaczcie sami https://www.kochamszanuje.pl/ Może dzięki temu chociaż trochę się to zmieni! Brawo za odwagę i taki pomysł :) Trzeba o tym mówić głośno
mart_dyskutuje
-#
-#
Posty: 162
Rejestracja: 2018-02-02, 12:15
Kontakt:

Post autor: mart_dyskutuje »

To jest mega słabe... Lepiej zgłosić się po pomoc, polecam tu
pomoc prawna bielsko i oczywiście psycholog bielsko
frantista
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2018-04-17, 11:32

Post autor: frantista »

Moim zdaniem powinno się zgłaszać takie sytuacje. Pomagać ofiarom, żeby pomóc przez to przejść.
powell70
-#
-#
Posty: 192
Rejestracja: 2019-10-08, 12:09

Re: Przemoc

Post autor: powell70 »

Cały obszerny rozdział poświęcony przemocy (jej różnym formom) znajduje się w książce Vademecum Bezpiecznej Rodziny. Fajnie jest wiedzieć jak się zachować, jak pomagać osobom, które tej przemocy doświadczają i gdzie szukać pomocy.
ODPOWIEDZ