pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dźwięki natury.

Dyskusje na temat piosenkarzy, piosenek, tekstów piosenek, teledysków i wszystkim co związane z muzyką.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Dźwięki natury.

Post autor: Destroy »

Dobry dział? :roll: Szukałam ale nie znalazłam.

Lubicie wsłuchiwać się w dźwięki natury? Słuchacie nagrań z deszczem, szumem fal itp.?

Tu kilka przykładów.
Deszcz:
http://www.youtube.com/watch?v=uNkaeUr3 ... re=related

Las deszczowy:
http://www.youtube.com/watch?v=VGEHYY8c ... re=related

Śpiew ptaków:
http://www.youtube.com/watch?v=lbLDu-MxjdM
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie potrzebuje słuchać tych dźwięków na komputerze. Świetnie odnajduje je w swoim otoczeniu. To znacznie przyjemniejsze, gdy możesz usłyszeć śpiew ptaków czy deszcz bez włączania komputera.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

psychiczna pisze:Nie potrzebuje słuchać tych dźwięków na komputerze. Świetnie odnajduje je w swoim otoczeniu. To znacznie przyjemniejsze, gdy możesz usłyszeć śpiew ptaków czy deszcz bez włączania komputera.
Dokładnie. Nigdy nawet nie pomyślałam, żeby słuchać takich dźwięków na komputerze. Przecież to zupełnie co innego, zero nastroju. Wolę pójść do lasu i tam sobie posłuchać. A to uwielbiam.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Mam płytę z odgłosami natury, bo mama często używa jej jako podkładu muzycznego w różnych przedstawieniach. Czasem mnie to irytuje, a czasem lubię sobie latem posiedzieć na tarasie i wsłuchać się w przyrodę.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Destroy pisze:Lubicie wsłuchiwać się w dźwięki natury?
Uwielbiam. Szczególnie deszcz. Burza. Coś niesamowitego...
Aczkolwiek nagrań nie słucham. Nie wiem, jakoś wolę naturalne odgłosy. Nie z odtwarzacza. Choć może i fajnie by było pobawić się w, na przykład, słuchanie deszczu w czasie letniego upału. Być może nagrane dźwięki uspokajają, orzeźwiają wyobraźnię i pozwalają przenosić się w miejsca, gdzie z racji braku możliwości nie możemy się realnie znaleźć. Przyznam, że nigdy się takimi opcjami nie zajmowałam. Jeszcze.
Empatia pisze:Wolę pójść do lasu i tam sobie posłuchać.
Żeby tak zawsze dało się iść. ;p
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

selene pisze:Żeby tak zawsze dało się iść. ;p
U mnie zawsze ;p

Burza, a właściwie grzmoty, to niesamowite dźwięki. Powodują u mnie gęsią skórkę, uczucie podniecenia, zachwytu z nutką strachu.

Odgłos deszczu czasem lubię, ale gdy pada dłużej niż jeden dzień, mam go dość.

Natomiast uwielbiam śpiew ptaków, a przy cykaniu koników polnych wieczorem - rozpływam sięęęęę :heart:
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

U mnie zawsze ;p
Zazdroszczę! U mnie niestety nie.
Ale jeśli chodzi o ptaki to jestem na bieżąco. W końcu papuga w domu. Lubię jej słuchać ;D. Szum morza też cudowny. Właściwie każdy dźwięk natury ma coś w sobie.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Empatia pisze:Natomiast uwielbiam śpiew ptaków
ja niezbyt, bo zazwyczaj super dokładnie je słyszę jak muszę się skupić i uczyć, a wtedy mnie to bardzo irytuje.
Natomiast uwielbiam cykanie koników polnych latem, dźwięki jak i zapach deszczu i burzy.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

selene pisze:Zazdroszczę! U mnie niestety nie.
Ja mieszkam pod lasem, wystarczy parę kroków ;p

A mnie śpiew ptaków zawsze jakoś pozytywnie nastraja.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Wolę te dźwięki 'na żywo', nie odgrywane z komputera. W sumie lubię tylko 'komputerowy' deszcz w połączeniu z taką jedną piosenką ^^
Empatia pisze: Ja mieszkam pod lasem, wystarczy parę kroków ;p
ja mam dosłownie pół minuty :D

Uwielbiam dźwięki natury. Siąść i wsłuchiwać się w otaczające mnie życie.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Empatia pisze:Ja mieszkam pod lasem, wystarczy parę kroków ;p
Zamień się. U mnie to jedynie szum samochodów słychać. Sporadycznie pod oknem pojawi się młot pneumatyczny ;D.
Natura jest pozytywna ogółem. Spokojna. Dobrze nastraja do życia, tak pokojowo.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

selene pisze:Zamień się. U mnie to jedynie szum samochodów słychać. Sporadycznie pod oknem pojawi się młot pneumatyczny ;D.
Mowy nie ma : D

Ja zawsze byłam wychowywana w 'zgodzie' z przyrodą, wręcz ją kocham, szanuję. I cieszę się, gdy mogę słuchać, jak żyje.;)
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Uwielbiam grzmoty... I to bardzo, kocham jeszcze stukający o parapet deszcz, (zawsze przy tym puszczam Boulevard Of Broken Dreams) odgłosy lasu, górskich potoków, wieczorne koncerty koników polnych... Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, ale nie chce mi się już... Kocham naturę.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

U mnie już się zaczęło. Od 4 nad ranem ptaki zaczynają śpiew. Dokoła las, żadnego domu, drogi to świetnie ich słychać. Kiedyś to uwielbiałam z biegiem lat zaczynają mnie irytować.
Uwielbiam zasypiać słysząc, gdy pada deszcze. Odgłosy burzy.
Empatia pisze:Powodują u mnie gęsią skórkę, uczucie podniecenia, zachwytu z nutką strachu.
U mnie identycznie, szczególnie kiedy burza jest w nocy. ;]
Natura jest wokół mnie, więc siłą rzeczy codziennie z nią obcuje. I słuchanie taki dźwięków na kompie to całkowicie co innego niż na żywo.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Empatia pisze:I cieszę się, gdy mogę słuchać, jak żyje.;)
Bo to jest genialne uczucie. Mieszkam w mieście, ale staram się wyłapywać z otoczenia jak najwięcej pozytywnych dźwięków. Choć może nie powinnam narzekać, bo dość niedaleko znajduje się rzeka ;p. Fakt faktem, że czy deszcz, czy burza, czy cokolwiek innego - w każdym miejscu nabiera innego znaczenia, kształtu. Dlatego też zupełnie inaczej brzmią krople deszczu w komputerze, na osiedlu i na polu. Różnorodność.
ODPOWIEDZ